Обмеження українського імпорту АПК до деяких країн ЄС суперечитиме законодавству Євросоюзу – УСПП

Facebook Поділитись
Обмеження українського імпорту АПК до деяких країн ЄС суперечитиме законодавству Євросоюзу – УСПП

Останні заяви представників Європейської Комісії стосовно можливих обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України викликають серйозне занепокоєння серед українських експортерів та підприємців.

Нагадаємо, Єврокомісія цього тижня представить зміни до торгового законодавства ЄС, які дадуть змогу запроваджувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції до сусідніх з Україною країн.

Як пише "Європейська правда", про це заявив у коментарі  Financial Times єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Зміни, які плануються внести до торгового законодавства ЄС, можуть вплинути на результати експорту української сільськогосподарської продукції та створити виклики для нашої економіки в цілому.

Також це викликає велике питання щодо відповідності таких заходів законодавству Європейського Союзу. Згідно з принципами свободи торгівлі, які лежать в основі європейського єднання, введення обмежень на імпорт повинно відповідати строгим критеріям та не суперечити загальним правилам торгівлі. Тому зміни в законодавстві можуть виявитися протиріччям цим принципам.

Експерти Українського союзу промисловців і підприємців, Антикризового штабу рекомендують Кабміну активну підготовку до можливих обмежень. Зокрема, важливим є розвиток переробної промисловості в Україні. Це зробить наш експорт менш сировинним і відтак уразливим, забезпечуючи додаткову вартість та робочі місця на внутрішньому ринку.

Поза тим, ми у жодному разі не повинні однозначно погоджуватися із можливими змінами в торгівлі. Важливо вести конструктивний діалог з представниками Європейської Комісії та шукати компромісні рішення, які задовольнять інтереси обох сторін.

Українські дипломати повинні активно працювати над уникненням можливих обмежень на експорт агропродукції, а також взяти участь у формуванні політики ЄС щодо українських товарів.

Розвиток переробної галузі та активна участь в торгових переговорах стануть ключовими елементами стратегії, яка дозволить Україні зберегти свої позиції на міжнародних ринках та міцніше інтегруватися в європейське економічне співтовариство. Адже, нагадаємо, тепер Україна є кандидатом на вступ до Європейського Союзу.

Також наші європейські партнери одностайно погодилися щодо інвестування у відновлення України від наслідків повномасштабної військової агресії рф, яка триває і досі. Українські Сили оборони стоять на захисті і ЄС у тому числі, адже відомо, що кремлівські пропагандисти неодноразово погрожували Польщі, країнам Балтії тощо, які є країнами-членами НАТО та ЄС.

Відтак, економічно сильна Україна є стратегічним інтересом ЄС, а політика введення можливих обмежень на імпорт товарів до певних країн Євросоюзу точно буде шкідливою для обох сторін, переконані в Українському союзі промисловців і підприємців.

Ці новини відслідковуватимуться УСПП з особливою увагою. Більше інформації буде доступно після представлення конкретних заходів Єврокомісією.

Варто зазначити, що озвучені представниками Єврокомісії можливі заходи мають пройти процедуру затвердження у Європарламенті, що зменшує ймовірність їх прийняття.