Офіс ОЕСР в Україні залучатиме бізнес-спільноту до навчальних заходів та експертиз

Facebook Поділитись
Офіс ОЕСР в Україні залучатиме бізнес-спільноту до навчальних заходів та експертиз

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) допомагатиме Україні в проведенні реформ в сфері корпоративного управління, податкової системи, рівноправної конкуренції, антикорупційної діяльності. Організація відкрила Офіс в Києві та започаткувала чотирирічну програму підтримки реформ і відбудови України, підписавши відповідну Угоду про партнерство із Кабміном. ОЕСР працюватиме по своїй лінії: надаватиме експертизи, консультації, оцінку та навчатиме методології.

Про це йшлося на зустрічі президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха із керівницею Офісу ОЕСР в Україні пані Розарією Пулїзі, на якому сторони обговорили  спільні пріоритети роботи в поточному році. 

УСПП є спостерігачем в «Бізнес в ОЕСР» (Business at OECD, BIAC). Ця ділова асоціація офіційно діє при Організації економічної співпраці і розвитку, включає в себе 50 національних організацій промисловців і підприємців, які представляють більше 7 мільйонів компаній.

УСПП вже провів низку конференцій із представниками BIAC та ОЕСР, зокрема, передавши рекомендації українського бізнесу по відновленню України на зустріч послів країн-членів Організації.

«Ми вдячні міжнародній спільноті за підтримку та допомогу Україні і свідомі того, що маємо виконувати чимало домашніх завдань. Серед іншого, це більш ефективна боротьба із корупцією, забезпечення безумовного верховенства права, створення сприятливих умов для бізнесу. У цьому напрямку УСПП, Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану постійно працює із Урядом, парламентом, Генпрокуратурою, системою антикорупційних органів.  Основне фінансове джерело для відновлення України – це приватні інвестиції, тож ми прагнемо сформувати сприятливий податковий клімат. У той же час, варто розуміти, що в Україні немає запасу часу, потрібно відновлювати постраждалу інфраструктуру житловий, виробничий фонд вже зараз», - зазначив Анатолій Кінах.

За словами пані Розарії Пулїзі, 4-річна програма співробітництва із Україною буде профінансована на 16,5 млн. євро. Зазвичай, організація покриває тільки половину ресурсів, решта – країна-реципієнт, але з огляду на війну і складні економічні обставини, ОЕСР провадить роботу щодо збору коштів на цю програму з інших країн-учасниць ОЕСР, які висловили попередню згоду на це.

В цілому, програма фокусується на перспективі вступу України до Організації. Чимало завдань тут корелюються і з тими, які нашій державі слід виконати при підготовці до вступу в ЄС. Тож і Європейський Союз, і ОЕСР мають на меті взаємодоповнювати свою допомогу по адаптації Україною міжнародних стандартів і регламентів, модернізації її економіки та підвищення інституційної спроможності.

Пані Пуїлзі повідомила про те, над чим працюватиме Офіс в найближчій період. Це перегляд макроекономічної, податкової політики, а також антикорупційної стратегії України.

«Незабаром планується зустріч із Кабміном, на якій ми маємо погодити календарний план роботи і ключові завдання», - повідомила вона.

За пропозицією президента УСПП Анатолія Кінаха, в цей план можуть бути включені завдання по сприянню розвитку бізнесу. Партнером тут виступить сам Український союз промисловців і підприємців, адже має значний досвід в проведенні тренінгів, обговорень, експертиз та внесенні пропозицій до законодавчих документів.

Сторони домовилися про регулярні комунікації.