
Представники Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) взяли участь у міжнародній конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference–2025), яка відбулася 10–11 липня в Римі. У складі делегації — радник голови ООРУ Олександр Каменець та заступник голови Об’єднання Василь Костриця.
У своєму виступі вони передали вітання учасникам заходу від ООРУ, Українського союзу промисловців і підприємців та його президента Анатолія Кінаха. Він окреслив бачення роботодавців щодо ключових викликів і напрямів економічного відновлення України.
«Відновлення економічного зростання — друге за пріоритетністю питання для України після перемоги у війні», — наголосили роботодавці. За їх словами, нині ВВП країни становить близько 77–78% від рівня останнього довоєнного року, а прогнози міжнародних інституцій — стримані: МВФ прогнозує зростання лише на 2–3% у кращому разі.
Основний драйвер зростання — державне стимулювання — наразі вичерпаний. Тому приватний сектор має відіграти ключову роль у подальшому розвитку. За «формулою Солоу», економічне зростання забезпечують три чинники: інвестиції, робоча сила та технології. В українських реаліях критично важливим стає саме підвищення ефективності виробництва через впровадження сучасних технологій.
ООРУ підкреслило, що продуктивність праці в Україні залишається однією з найнижчих у світі — близько $15 ВВП на годину. Для порівняння: у Польщі — $37. Тож підприємства мають орієнтуватися на технологічну модернізацію, зниження витрат і підвищення конкурентоспроможності, зокрема на ринках ЄС.
«Щоб зробити економічний прорив, потрібно також оновити систему підготовки фахівців — інженерів, технологів, промислових дизайнерів. Такі заклади як Київська та Львівська політехніки мають стати осередками сучасної інженерної освіти. Бізнесу варто долучатися до цього процесу, “замовляючи” потрібних фахівців», — зазначив представник ООРУ.