ОТГ Південне може стати першою громадою на Одещині, де запровадять нову систему оповіщення населення

Facebook Поділитись
ОТГ Південне може стати першою громадою на Одещині, де запровадять нову систему оповіщення населення

Йдеться про впровадження пілотного проєкту польської фірми Digitex, яка є виробником систем оповіщення населення у разі техногенних аварій, надзвичайних ситуацій. Розробка потужних електронних сирен проводиться компанією у Польщі з 1985 року. Існує кілька моделей електронних сирен оповіщення, що відрізняються своєю потужністю.

Презентувати проєкт керівництву Південного 9 грудня приїхала делегація, до складу якої увійшли: представник фірми Digitex Леонід Білецький, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців Сергій Устинов,  представник Асоціації інвесторів та роботодавців Іван Войцехівський.

Для міста Південне потрібна одна-дві сирени, які є досить потужними (мінімум 300 Вт) та зможуть покрити близько 3-4 км площі. Щоб покрити всю Південну ОТГ, знадобиться 30-35 сирен.

" Це не просто сирени, а розумна система, яка сповіщає голосом і працює цілодобово. Встановлюється система датчиків радіологічної, хімічної, біологічної захищеності, що допоможе, у разі НС, оперативно повідомити диспетчерську службу про подію та , як мінімум, швидко сповістити населення, щоб врятувати і здоров'я та життя людей", - пояснив Леонід Білецький, менеджер зі стратегічного партнерства компанії Digitex.

Сергій Устинов розповів, що запровадити такий проєкт уже вдалося в кількох містах України, проте реалізовувати його необхідно комплексно по всій країні.

Напередодні на базі УСПП було проведено круглий стіл та організовано низку візитів до ОТГ України.

Згаданий круглий стіл було присвячено розробці Національної стратегії оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях. Із пропозиціями виступили представники  Мінприроди, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Київської міськдержадміністрації, НВП «Радій» та ціла низка експертів, виробників тощо.

Президент УСПП Анатолій Кінах звернув увагу на те, що при підготовці загальнодержавної системи оповіщення населення повинна враховуватися проведена адміністративна реформа. Відтак, по-перше, територіальні системи мають бути інтегровані із національною, по-друге, місцеві бюджети мають знайти на це ресурси, а уряд – контролювати процес.

Розуміючи, що є дефіцит фінансування у бюджетах різного рівня, такий проєкт може реалізовуватись у ОТГ поетапно. Наприклад, як це робилося у Львові, Вінниці, Покровську, Миколаєві, Києві.