Підвищення акцизу на пальне негативно вплине на бізнес та економіку

Facebook Поділитись
Підвищення акцизу на пальне негативно вплине на бізнес та економіку

Підвищення акцизів на пальне, зокрема на бензин та дизель, матиме дуже негативні наслідки і для бізнесу, і для населення, тож уряд має досконально прорахувати ефект від подібних дій. Про це пише УНІАН із посиланням на президента Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) Анатолія Кінаха.

"Сьогодні всі структури, в тому числі силові, правоохоронні та державні в цілому, повинні працювати по принципу "не нашкодь". І створювати максимально сприятливі умови по розвитку нашої економіки, промислової і підприємницької діяльності. Автоматично виконувати європейські директиви зараз абсолютно неприпустимо – повинен бути чіткий економічний розрахунок та прогнози наслідків", – наголосив А.Кінах. 

Він нагадав, що наразі агресор тимчасово окупував біля 20% нашої території. Тож на інших 80% держава повинна сформувати умови для бізнесу кращі, ніж вони були до повномасштабного вторгнення.

"Однозначно, в умовах безпрецедентного падіння платоспроможності внутрішнього ринку, громадян і відсутності фінансових ресурсів у бізнесу, таке підвищення тарифів буде мати дуже негативні наслідки. І нам формувати власні умови, які відповідають надзвичайно складному стану, в якому знаходиться Україна. І це необхідно робити постійно", – резюмував Кінах.

Як відомо, Кабмін підготував проект Закону, який передбачає поступове зростання ставок акцизів на пальне з 1 липня 2024 року, і аж до 31 грудня 2027 року (включно). Перший етап підвищення ставок відбудеться вже 1 липня. Акциз на бензин зросте на 30 євро, до €242,60 за 1000 л, на дизель – на 40 євро, до €177,6 за 1000 л. В уряді необхідність підвищення акцизу пояснюють тим, що це необхідно для виконання директиви 2003/96/ЄС.