Поки науковці та роботодавці борються із дефіцитом робочої сили і демографічним спадом, деякі посадовці борються із громадськими організаціями

Facebook Поділитись
Поки науковці та роботодавці борються із дефіцитом робочої сили і демографічним спадом, деякі посадовці борються із громадськими організаціями

Повномасштабна війна рф проти України набула характеру боротьби на виснаження ресурсів: ворог цілеспрямовано руйнує нашу енергетичну, транспортну, цивільну інфраструктуру. 

Через це зростає проблема збереження і розвитку людського потенціалу країни: мільйони українців стали біженцями в ЄС, Канаді та США, відбулося падіння народжуваності.

Якщо у 2013 році з'явилося на світ 504 тис. немовлят, то минулоріч - тільки 187 тис. Відтак, в Україні один із найнижчих у світі коефіцієнтів народжуваності – близько 0,8-0,9, що значно нижче за норму природного відтворення - 2,2. 

Соціальні партнери - бізнес-асоціації, профспілки, влада - шукають баланс між потребами забезпечення обороноздатності і потребами економіки. 

Український союз промисловців і підприємців, Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану свого часу надали чимало пропозицій, деякі враховані - до прикладу, про 100% бронювання працівників підприємств ОПК, впровадження електронного бронювання тощо. 

Але все ж дефіцит кваліфікованих кадрів продовжує зростати, так само як потреби в масштабних проєктах на національному рівні по психосоціальній адаптації постраждалих від війни громадян, фізичної реабілітації та психологічної підтримки для ветеранів війни та членів їх родин тощо.

Про це йшлося під час зборів Об’єднання наукових установ, організації та закладів вищої освіти у рамках ключової лабораторії проблем розвитку людського капіталу України. Захід пройшов в Київській політехніці (КПІ ім. І.Сікорського) за участі Об'єднання організацій роботодавців України, КНУ ім.Т.Шевченка, Національного медичного університету ім.О.Богомольця, Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці та десятків інших учасників - провідних науково-освітніх закладів. 

В рамках засідання до Об'єднання прийняли нових учасників: Дніпровська політехніка, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Центр соціальних змін і поведінкової економіки.

“Збереження і розвиток людського потенціалу дуже важливі, адже вони взаємопов'язані із стратегією відбудови держави, яку ми всі підтримуємо: індустріально-інноваційна економіка, технологічність у всіх сферах, демократичні стандарти, верховенство права, зростання добробуту населення. Тому зараз потрібне максимальне об'єднання зусиль держави, суспільства, бізнесу з тим, щоб концентрувати ресурси: як для подальшої боротьби із російським агресором, так і за наше майбутнє в цілому”, - зазначив головуючий на засіданні президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах. 

На жаль, спільна продуктивна робота в даному напрямі освітніх, наукових установ, роботодавців тощо ведеться на фоні цинічної боротьби окремих урядових підрозділів Секретаріату КМУ з громадськими організаціями. 

Бажаючи фізично заблокувати роботу головного офісу УСПП, діючого під його егідою Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану тощо, посадові особи цих підрозділів, не чекаючи закінчення судових процесів, звели металеві конструкції вартістю більше 400 тис. грн. - і це в умовах дефіциту бюджету і потреби максимального спрямування ресурсів на ЗСУ.

“Такі цинічні дії по відношенню до десятків громадських організацій, включно із УСПП, котрий об'єднує практично всі галузі національної економіки - шкодять Україні, її міжнародному іміджу. Протиправний тиск на громадські організації неприпустимий”, - прокоментував А.Кінах.

УСПП вирішує все виключно в правовому полі та очікує на розв'язання ситуації в судовому порядку. Поруч із тим, вже кількадесят громадських організацій, бізнес-асоціацій України, організацій роботодавців висловилися на підтримку УСПП, підписавши відкрите звернення на Президента, очільників ВРУ та КМУ. Зокрема, вони наголосили на потребі рівноправного, прозорого діалогу влада-бізнес, дотримання законодавчих норм.