Понад 2800 польських компаній готові взяти участь у відбудові України

Facebook Поділитись
Понад 2800 польських компаній готові взяти участь у відбудові України

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах провів робочу зустріч з представниками Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі. Сторони обговорювали заходи щодо збільшення товарообігу, інвестування польських підприємців у виробництво в Україні та в проєкти відновлення від наслідків повномасштабної агресії рф.

У зустрічі також брали участь Кароль Кубіца – директор закордонного торговельного Бюро у Києві Польської агенції інвестицій і торгівлі та Давід Томашевський – керівник економічного відділу Посольства Республіки Польща в Україні.

Однією з ключових тем перемовин була співпраця у сферах будівництва, транспорту і логістики, агропромислового комплексу та переробки. Визначено, що ці галузі є надзвичайно цікавими для польського бізнесу.

Щодо сприяння збільшенню товарообігу, обговорено конкретні приклади, такі як спрощення митних процедур, створення сприятливого інвестиційного клімату, а також розширення торговельних зв'язків між підприємствами обох країн.

Польська сторона висловила зацікавленість у вивченні можливостей інвестування в українські підприємства, особливо в контексті відновлення економіки після воєнних подій. Для підтримки цього процесу, понад 2800 польських компаній вже внесені до бази даних, виражаючи свою готовність прийняти участь у відбудові України.

У зв'язку зі складнощами, що виникають в результаті агресії рф, обговорено плани безпечного залучення польських інвестицій для відновлення пошкоджених об'єктів та підтримки економічного розвитку у зруйнованих регіонах.

Під час зустрічі було наголошено, що УСПП надасть сприяння у встановленні та розвитку відносин з українськими партнерами та міжнародними інституціями, які вже активно діють в Україні. Обіцяється активна роль в усуненні можливих труднощів.

Домовились підписати Меморандум про порозуміння з основними напрямками співпраці:

- відбудова України;

- сприяння у спільній реалізації проєктів з реабілітації військових;

- безпека бізнесу;

- встановлення контактів між українськими і польськими компаніями, супроводження польських компаній, які хочуть працювати на українському ринку.

Зазначимо, що дана зустріч стала ще одним кроком до поглиблення економічної співпраці між Україною та Польщею, в якій зацікавлений бізнес і експортери із обох країн.