
Український союз промисловців і підприємців та Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану із занепокоєнням сприймають ухвалення Закону №4555-IX, яким вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо розслідувань зникнень безвісти в умовах війни. Попри гуманітарну чутливість теми, частина змін документу, що стосується значного звуження повноважень антикорупційних органів (НАБУ та САП) та їх підпорядкування Генпрокурору, викликає глибоку стурбованість ділової спільноти. УСПП та Антикризовий штаб наголошують на неприпустимості такого обмеження незалежності діяльності НАБУ та САП.
“Антикорупційна інфраструктура вибудовувалась десятиліття при активній участі міжнародних партнерів і громадянського суспільства. Її робота ще не ідеальна, але вона функціонує і є важливою передумовою для збереження довіри до України, нашого курсу на європейську інтеграцію, продовження підтримки союзників, а також залучення приватних інвестицій — зокрема, у відбудову країни”, - заявив президент УСПП Анатолій Кінах у коментарі українським ЗМІ.
Послаблення незалежних інституцій, що розслідують корупційні злочини, в умовах війни є кроком, який може мати серйозні репутаційні та економічні наслідки. Будь-яке зниження прозорості та підзвітності створює ризики для втрати довіри донорів, партнерів і бізнесу.
Боротьба з корупцією в країні, яка протистоїть повномасштабній агресії рф, — це не менш важливий фронт. У тих, хто наживається в умовах війни, немає виправдання — це фактично воєнні злочинці, які підривають зусилля фронту й тилу.
Бізнес закликає Президента, Парламент і Уряд України зберегти незалежність антикорупційних органів, не допустити політичного чи адміністративного тиску на їхню діяльність і забезпечити дієвість системи запобігання та протидії корупції, яка є однією з ключових вимог до членства в ЄС і відновлення країни.