
Демократичний світ не повинен робити виключень чи поступок в санкціях, а також створювати умови для посилення впевненості рф в успішності її енергетичного шантажу.
На цьому наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
За його словами, європейський (а також США, Канади тощо) курс на посилення економічно-політичного тиску на країну-агресорку є незмінним. Першим відчутним результатом став технічний дефолт росії, раніше вже відбувся масовий відтік бізнесів і капіталів з рф, прийняте часткове ембарго на енергоносії, а також операції із золотом і т.д.
Одним із виключень стало рішення канадського уряду повернути Німеччині відремонтовану турбіну для потреб російського газогону «Північний потік-1». З одного боку, Німеччина заявляє, що таким чином поповнить запаси газу на зимовий період, а, отже, енергокризи там не трапиться, виборці не будуть тиснути на політиків з вимогою «співпрацювати із росією».
Але є і інший бік медалі – весь цей час Німеччина перебувала на енергетичній «голці» Кремля, а також активно лобіювала швидке впровадження екологічних ініціатив в ЄС та відмову країн-членів від вугілля. Наразі країни, що мають вугільні шахти, змушені імпортувати цей енергоресурс, допоки останні не будуть знову розконсервовані.
На 5 місяці війни виявляти залежність від газової труби росії – це чутлива тріщина в санкціях проти агресорки і загальній солідарності розвинених країн світу.
«Росія має прибуток із торгівлі газом, нафтою 320 млрд. доларів в рік, що становить 40% усього її доходу. Часткове ембарго 2/3 російської нафти, яку купував Євросоюз – це значний, але втім недостатній прогрес, щоб обвалити економіку рф. Україна, ЄС, США, Канада – маємо спільно розробити політику прискореного заміщення російського газу для Європи та покласти край будь-якому впливу агресора на енергосектор ЄС. Зусилля нашої дипломатії мають бути спрямовані саме на це, звичайно, пріоритетом залишається забезпечення нашого оборонного сектору», - підкреслив Анатолій Кінах.
Лідер ділової спільноти звертає на це особливу увагу, адже переконаний, що після даного прецеденту рф продовжуватиме шантажувати Європу.
«Єдиний вихід – перестати купувати цей газ взагалі. Кошти від його реалізації йдуть на фінансування війни проти України і її мирного населення», - підсумував президент УСПП.