Промисловці України і Білорусі створили двосторонню ділову раду

Facebook Поділитись
Промисловці України і Білорусі створили двосторонню ділову раду

В останні роки українсько-білоруське торговельно-економічне співробітництво демонструвало динаміку зростання. Минулоріч товарообіг становив 4,5 млрд. доларів, за сім місяців цього року зріс на 40 % і вже сягнув показника в $3,3 млрд.

Розвиток прагматичного українсько-білоруського торговельно-економічного співробітництва відповідає інтересам нашої держави. Це зафіксовано і в новій Стратегії зовнішньополітичної діяльності України, затвердженій указом Президента №448/221 в липні 2021 року.

Відтак, промислово-підприємницькі кола обох країн погодили створення такого майданчику для системних комунікацій, як двосторонню ділову раду. Ініціатива належить УСПП, її активно підтримали посольства обох країн, білоруські та українські ділові асоціації.

27 вересня в Києві пройшло установче засідання ради. Меморандум про її створення підписали президент УСПП Анатолій Кінах, президент Укрмашбуд Володимир Саченко, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, президент Укрлегпром Тетяна Ізовіт, президент Союзу хіміків України Олексій Голубов. З білоруської сторони – голова Республіканського союзу промисловців і підприємців Анатолій Харлап, адміністрації індустріального парку «Великий камінь» Олександр Ярошенко та ін.

«Рада залучає до своєї діяльності представників бізнесу та влади, займається вирішенням виключно конкретних і прагматичних питань підприємств двох країн, пошуком партнерів. В рамках роботи Ділової ради  буде налагоджено регулярний обмін комерційною інформацією, запитами компаній, проводитимуться B2B зустрічі, форуми тощо», - наголосили підписанти.

Анатолій Кінах виокремив пріоритети роботи нового майданчику для бізнесу: мінімізація негативних наслідків пандемії коронавурусу і відповідних локдаунів, розвиток інноваційної індустріальної політики (спільні проєкти, кооперація і т.д.).

Посол України в Білорусі Ігор Кизим привітав створення ділової ради та висловив переконання, що її діяльність надасть ще більшого поштовху економічному співпробітництву.

«В межах ділової ради можуть обговорюватися і вирішуватися проблеми в бізнес-співпраці з тим, щоб не виносити дрібні нюанси на міжурядовий рівень», - зазначив посол Білорусі в Україні Ігор Сокол.

Документи про створення ділової ради будуть передані в МЗС обох країн, посольства тощо. Також діяльність ради координуватиметься із міжурядовою комісією, роботою регуляторних органів, міжвідомчою комунікацією Україна-Білорусь.

На засіданні відбулося підписання двостороннього Меморандуму про співпрацю між УСПП та Білорусько-китайським індустріальним парком «Великий камінь».

Парк об’єднує 75 резидентів із 13 країн світу – Китаю, Німеччини, Ізраїлю, США тощо. Інвестиції наразі оцінюються в 300 млн. доларів. Пріоритетні напрями – електроніка, хімія, фармацевтика, електронна комерція тощо.

Партнери запрошують і українські компанії та обіцяють вигідні умови. Співпраця в даному напрямі координуватиметься через УСПП.

Щодо новоствореної ділової ради, то перше її засідання планується вже наприкінці осені. З тим, щоб погодити план роботи на 2022 рік та, можливо, встигнути розглянути конкретні проєкти ще в цьому році.