
За останні 2 роки в Україні були прийняті документи, що так чи інакше спрямовані на підтримку промисловості. Стратегія національної безпеки і на її базі Стратегія для ОПК, держпрограма розвитку авіапромисловості на 2021—2030 роки та ін. Мінстратегпром разом із представниками індустрії розробив законопроєкт "Про державну промислову політику". Втім, документ застряг у внутрішніх узгодженнях. Окремі заходи промпідтримки прописані в Національній економічній стратегії до 2030 року тощо.
На цьому наголосили в УСПП в рамках спільного засідання із Укроборонпром. Обговорювали питання імпортозаміщення та кращої підтримки експортерів. Головний акцент зробили на потребі переходу на серійне виробництво озброєння та комплектуючих, фінансування локалізації постачання сировини і матеріалів.
«Є ціла низка нормативних документів – потрібна злагоджена робота всіх гілок влади по їх реалізації, максимальний діалог із виробниками. Зараз конче необхідно досягати цілком конкретних результатів в авіабудуванні, суднобудуванні, ракетно-технічній галузі, транспортному машинобудуванні. Це сотні тисяч робочих місць, стабілізація вітчизняної економіки», - наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.
Діловий союз займає переконливу позицію, що бюджетний процес має враховувати прозору підтримку ОПК та іншої промисловості. Зокрема, передбачених в проєкті держбюджету-2022 коштів для індустрії замало. Наразі йдеться про 7,5 млрд.грн. і ця сума не відповідає амбітним цілям вже прийнятих стратегій і програм.
Окрім того, важливо посилити ефективність механізму державно-приватного партнерства з тим, щоб залучити більше ресурсів в модернізацію промисловості. Йдеться як про бюджетоутворюючі підприємства, які в разі розвитку сфери дадуть просто колосальні прирости ВВП на 3-5-7%, так і ті заводи, які готують до приватизації. Адже виробництво, що занепало, яке роками втрачало кадровий потенціал – неможливо продати за адекватну суму, тим самим наповнивши держскарбницю.
«Як у бюджетному процесі, так і в рамках цільових програм виготовлення сучасної спецтехніки і зброї – потрібно виходити на середнє і довгострокове планування. Це запорука того, чи будемо ми випускати серійну продукцію, чи ні», - підкреслив Анатолій Кінах.
В УСПП переконані, що поточний бюджет буде тестом на дієздатність і персональну відповідальність урядовців, членів парламенту щодо розвитку вітчизняного ОПК, забезпечення обороноздатності держави і її економічного зростання.