Промисловці домоглися ухвалення держпрограми розвитку авіапромисловості-2030

Facebook Поділитись
Промисловці домоглися  ухвалення держпрограми розвитку авіапромисловості-2030

Кабмін затвердив науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. Обсяг реалізованої авіапродукції впродовж цього періоду оцінюється в 300-350 млрд грн.

УСПП, Антикризова рада громадських організацій, Національна тристороння соціальна економічна рада вітають такий крок. Ці та інші громадські, ділові структури кілька років добивалися від влади прийняття даного рішення.

«Ця програма – це не просто систематизація рішень та подальших кроків в напрямі розвитку українського літакобудування. Також це важливий сигнал на міжнародній арені – Україна лишатиметься серед сильних гравців світового авіаринку,буде  пропонувати власну конкурентоспроможну продукцію на експорт, готова до кооперації та відкрита для пропозицій інвесторів», - наголосив президент УСПП, голова НТСЕР Анатолій Кінах.

Нагадаємо, в 2020 році у Харкові пройшло два з'їзди авіабудівників України за участі УСПП, які закликали спільно напрацювати механізми відновлення серійного випуску літаків. Перше за багато років замовлення від Міністерства оборони «Антонову» стало можливим саме завдяки консолідованим зусиллям виробників і громадських організацій.

Також минулоріч  була затверджена і концепція розвитку авіабудування.

УСПП переконаний, що для успішної реалізації програми необхідне максимальне залучення інвестицій в рамках державно-приватного партнерства. Такі контракти потребують  уваги і гарантій з боку держави. Іншим напрямком мають стати внутрішні замовлення - для армії та пасажирської інфраструктури.

Згідно із розрахунками, прийнята держпрограма  дозволить зберегти близько 50 тисяч робочих місць і створити ще 6000 нових. Фінансування програми з бюджету передбачене уже з 2022 року.

Серед основних цілей – розробка нових транспортних літаків, гелікоптерів, безпілотників, а також модернізація вже існуючих.