Промисловці вимагають від Уряду системний План стійкості та підвищення самодостатності економіки

Facebook Поділитись
Промисловці вимагають від Уряду системний План стійкості та підвищення самодостатності економіки

На засіданні Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану та Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) обговорили нагальні питання відновлення української економіки. Захід об’єднав понад 300 представників ділової спільноти, експертів, профільних асоціацій, народних депутатів, представників Кабміну, РНБОУ, іноземних партнерів УСПП, науковців, бізнес-омбудсмена України, профспілки.

Учасники дійшли спільного висновку: для ефективного економічного відновлення України потрібен комплексний, системний підхід, який враховує наслідки війни рф проти нашої держави, сучасні геополітичні виклики та перспективи розвитку.

Президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що Україні необхідний детальний план зміцнення стійкості та самодостатності економіки. Це не просто набір короткострокових заходів, а довгострокова стратегія відновлення країни, що базується на принципах модернізації та глибокого аудиту стану економічних секторів.

"Нам потрібне стратегічне програмно-цільове планування: що ми робимо далі, які наші пріоритети, на чому концентруємо ресурсну базу. Ми маємо чітко визначити, з якими пріоритетами працюємо разом із міжнародними партнерами, інвесторами та донорами. Від цього залежить майбутнє нашої економіки", – наголосив лідер ділової спільноти.

Національна рада з відновлення України: невикористаний потенціал

Окрему увагу А.Кінах звернув на те, що досі не працює Національна рада з відновлення України від наслідків війни, створена ще у квітні 2022 року за Указом Президента. 

"Ми неодноразово зверталися з пропозиціями адаптувати її цілі та завдання, щоб вона запрацювала нарешті на повну потужність. Без цього механізму складно формувати ефективні рішення на рівні державної політики", – зазначив він.

Також вкрай важливим залишається ухвалення законопроєкту про засади відновлення України від наслідків війни, який із травня минулого року перебуває у Верховній Раді. Попри всі заклики до пришвидшення його ухвалення, документ досі залишається на стадії громадського обговорення.

"Який ще документ може бути важливішим у цій ситуації? Його потрібно було прийняти вже давно як основу для формування бюджетної та соціально-економічної політики на 2025 рік", – наголосив президент УСПП.

Антикризовий штаб спільно з УСПП, галузевими асоціаціями та експертами сформують пропозиції для Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Офісу Президента та РНБО. Основні напрями роботи включатимуть:

 Запуск роботи Національної ради з відновлення України;
 Застосування програмно-цільового підходу до відновлення економіки;
 Ухвалення законопроєкту про засади відновлення України;
 Поліпшення доступу підприємств до кредитних ресурсів;
 Оптимізацію податкової та тарифної політики.

"Ми не можемо дозволити собі втрачати час під час війни з російським агресором, що переважає нас в ресурсах. Потрібні конкретні дії, рішення та стратегічний підхід, аби забезпечити економічну стійкість країни, а відтак і її обороноздатність. Це наш пріоритет, і ми будемо діяти", – підсумував Анатолій Кінах.