Річниця великої війни: пора підсилювати економічний фронт задля пришвидшення перемоги

Facebook Поділитись
Річниця великої війни: пора підсилювати економічний фронт задля пришвидшення перемоги

Сьогодні минає вже 9 річниця з початку вторгнення росії в Україну та рік повномасштабної війни, якої не знала Європа з часів Другої світової.

Величезні руйнування, втрати серед цивільного населення, тисячі покладених життів наших захисників і захисниць, мільйони біженців за кордоном – все це не зломило Націю, а лише згуртувало.

Українські промисловці і підприємці, роботодавці роблять свій внесок в довгоочікувану перемогу. Представники українського бізнесу об’єднуються та збирають мільйони гривень на підтримку армії. Окрім цього, продовжують працювати, генерувати додану вартість для економіки, утримувати робочі місця, платити податки.

Щоб підтримати економічний фронт, з перших днів повномасштабної війни при УСПП утворено Антикризовий штаб допомоги бізнесу. Він об’єднав всіх соціальних партнерів – уряд, парламент, Офіс президента, Національний банк, ділові асоціації, профспілки, наукові інституції. Разом напрацьовуються рішення задля підтримки ділової активності, стабілізації ринку праці, створення ресурсної бази для перемоги над російським агресором.

Ситуація нелегка: до 7 млн. українців виїхало за кордон, ще 6-7 млн. є внутрішньо переміщеними особами, 60% з яких втратили джерела доходу. Значно постраждали ключові галузі, такі як металургія, хімпром, частково – АПК. Падіння ВВП – 30%.

Все це є предметом щоденної роботи Антикризового штабу. Саме тут вперше запропонували звернутися за підтримкою міжнародних партнерів і відкрити морські кордони для українського експорту (наразі тільки зерна, проте вкрай необхідно розширювати і на ГМК та інші продукти); розробили пропозиції щодо бронювання фахівців на підприємствах; запропонували податкові стимули, дерегуляцію підприємницької діяльності тощо.

«Ця війна має цивілізаційний характер. ЗСУ захищають не тільки територіальну цілісність і суверенітет України, але й загальноєвропейські цінності та свободи, що є «цементом» Європейського Союзу та Західного світу. Тому ми надзвичайно вдячні міжнародним партнерам за підтримку – з озброєнням, фінансову, політичну. Також варто розуміти, що Україна – не просто держава, яка гідна допомоги, це ще й держава із величезним  економічним потенціалом. Ми виробляємо ракетоносії для космічної промисловості, програмні продукти для ІТ, маємо інноваційні підходи в переробці тощо», - наголосив президент УСПП, очільник Антикризового штабу Анатолій Кінах.

Лідер ділової спільноти переконаний, що потрібно запускати в реалізацію План відновлення України, проєкт якого був представлений в Лугано влітку минулого року, доопрацювавши його в частині більшого розвитку вітчизняної промисловості.

Відбудова інфраструктури, житлового фонду, виробничих об’єктів – це процес, який запустить в економіку мільярди доларів як грантів, так і державно-приватного партнерства, створить нові робочі місця та дозволить пришвидшити повернення біженців додому.

Звичайно, для цього потрібна військова перемога над ворогом, проте потужна економіка тільки пришвидшить її, переконані в УСПП.

«Цей рік показав, наскільки важлива згуртованість: армії, влади, бізнесу, громадянського суспільства, волонтерів. Ми дякуємо всім, хто робить свій внесок в майбутню перемогу та закликаємо не зменшувати обертів. Надто велика ціна заплачена за нашу свободу, маємо натомість зробити Україну сильною, у тому числі економічно, відбудувати її на нових європейських принципах», - підсумував Анатолій Кінах.