Українські промисловці і підприємці привітали рішення Ради ЄС про передачу надходжень від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів Україні.
Передбачається, що щорічні надходження становитимуть приблизно 2,5-3 мільярди євро. 90% очікуваних надходжень буде використано на військові цілі для підтримки оборони України.
Водночас, в УСПП та Антикризовому штабі стійкості економіки в умовах воєнного стану закликають українську дипломатію активніше працювати із євроінституціями та домагатися передачі власне самих активів, вартість яких перевищує 260 млрд. доларів.
«Це повинно стати, по перше, сигналом агресору, що цивілізований світ готовий максимально жорстко карати за воєнні злочини, а по друге – кардинально збільшити фінансування нашої оборони, а також відновлення. Адже в рішенні, яке прийняла Рада ЄС 21 травня, передбачено, що тільки 10% від суми оподаткованих надприбутків активів рф буде йти на відновлення. Це дуже незначні суми. Звичайно, оборона зараз пріоритетніше, та ми маємо знаходити і залучати додаткові кошти на відбудову», - повідомив президент УСПП, голова Антикризового штабу Анатолій Кінах.
Наразі Український союз промисловців і підприємців наполягає на активізації роботи Національної ради з відновлення та реалізації конкретних проєктів відбудови, їх узгодження із ініціативою Президента «Зроблено в Україні» тощо.
Власними зусиллями діловий союз веде перемовини із низкою бізнес-організацій ЄС та США щодо їх доручення до модернізації України. З Урядом Литви було здійснено реконструкцію школи та дитячого садочка на Київщині. Є напрацювання із фінською стороною щодо розбудови мережі сучасних бомбосховищ при освітніх закладах, розпочато пілотний проєкт із Міжнародною організацією праці по створенню мережі корпоративних дитячих садочків. Ці зусилля спрямовані на вирішення проблеми із дефіцитом кваліфікованих трудових ресурсів, створення сприятливих умов для збільшення економічної активності жінок.