
Україна належить до країн із вагомим інноваційним потенціалом, що привертає увагу як внутрішніх, так і зарубіжних інвесторів.
Водночас відсутність налагодженої ефективної взаємодії між державою, освітніми та науковими закладами, інноваторами, підприємствами та потенційними інвесторами ускладнює процес комерціалізації, трансферу технологій та впровадження інновацій на ринок.
Зараз у нас дуже низький рівень високотехнологічної продукції в експорті (5%), тоді як у середньому у світі цей показник досягає 21% (Філіппіни - 65%, Ірландія 41%).
На цьому акцентував президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах під час свого виступу на XV Міжнародному форумі «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні».
Серед основних чинників, які негативно впливають на цю ситуацію, він назвав розрив зв'язку дослідницької та підприємницької сфер; недостатній рівень бюджетного фінансування; «відтік» перспективних науковців та наукових ідей за кордон; слабка підтримка комерціалізації інновацій (більшість розробок орієнтовані на науку та технологію як на самоціль, а не основу для капіталізації).
Наша країна слабо інтегрована в глобальні ланцюги доданої вартості (дослідження показують, що країна знаходиться як поза «орієнтованими на покупця» (наприклад, одягом), так і «виробничими» глобальними мережами, включаючи торгівлю комплектуючими ma кінцевими продуктами виробництва).
“Тому для розвитку інноваційного середовища необхідно розробити комплексну ефективну систему заходів і структуру регулювання інноваційної сфери. УСПП вже ініціював відповідну співпрацю із зацікавленими центральними органами виконавчої влади, Національною академією наук України, науково-дослідними установами, іншими підприємствами і організаціями”, - повідомив Анатолій Кінах.
На майданчику УСПП презентовано проект інноваційно-експортної платформи «SPI-ALL.BIZ SYSTEMS PROMOTIONS» (СПІ-ОЛ.БІЗ Системс Промоушенс»), суть якої полягає у створенні єдиного автоматизованого майданчику, де виробники можуть отримати інноваційне рішення для своєї проблеми, а стартапи-початківці реалізувати ідею без стартового капіталу.
Розробник платформи ТОВ «Система просування інновацій».
Використовуючи можливості платформи «ALL.BIZ»,можливе обєднання зусиль всіх державних, громадських та комерційних структур, які опікуються підтримкою експорту (Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) – Мінекономіки України, Платформа NAZOVNI - МЗС України, Експортно-імпортний банк України, Експортно-кредитне агентство, ТПП України та інші) в єдиний інформаційний багатомовний проект.
“Прогрес в напрямку впровадження інновацій, їх комерціалізації відіграє ключову роль для трансформації України зараз та в часи післявоєнної розбудови. Саме це допоможе забезпечити розвиток економіки, бізнесу, освіти і науки”, - підсумував президент УСПП.