Роботодавці і профспілки посилюють співпрацю для розвитку економіки, людського потенціалу, підвищення соціальних стандартів

Facebook Поділитись
Роботодавці і профспілки посилюють співпрацю для розвитку економіки, людського потенціалу, підвищення соціальних стандартів

У  Києві відбулась робоча зустріч представників Федерації профспілок України і Об’єднання організацій роботодавців України з питань реалізації Меморандуму про співпрацю між організаціями.

У нараді взяли участь та виступили президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), голова Об’єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах, його заступники Костянтин Марчук, Василь Костриця та ін., заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Олександр Шубін, Василь Андреєв,  керівники структурних підрозділів апарату ФПУ.

Учасники зустрічі окреслили основні проблеми з соціальним діалогом, зокрема, відзначили, що робота єдиного національного майданчику для соціального діалогу – Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) при Президентові України – нині перебуває на паузі, що позбавляє ключових соціальних партнерів можливості брати участь у вирішенні стратегічних проблем країни.

Відсутність системної, професійної комунікації Уряд-роботодавці-профспілки негативно позначається на економічному та соціальному розвитку, які й без того постраждали внаслідок війни з російським агресором.

Послідовний соціальний діалог є зобов’язанням України на міжнародному рівні, у тому числі – як кандидата на вступ до ЄС, переговорний процес про щодо чого триває з літа 2024 року. Тому на паузу в такому національному соціальному діалозі вже звертають увагу наші європейські та міжнародні партнери.

Щоби компенсувати прогалини в даному процесі, роботодавці та профспілки посилюють співпрацю.

Минулого року у її рамках було проведено низку спільних заходів. Серед них: консультації партнерів, засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану, що діє при УСПП, організація круглих столів, зокрема, з питань підтримки ментального здоров’я працівників, діяльності закладів професійно-технічної освіти тощо.

Основними завданнями сторони визначили збереження і розвиток людського потенціалу, розвиток промислових секторів економіки, малого та середнього бізнесу, підсилення держаної соціальної політики, спрямованої на психосоціальну та фізичну реабілітацію українців, які постраждали від російської агресії на фронті та в тилу, підвищення державних соціальних стандартів і гарантій, серед яких – розмір мінімальної зарплати, запобігання виникненню заборгованості по зарплатах та ін.

Велика увага буде приділена участі роботодавців і профспілок у формуванні бюджетної соціально-економічної політики в цьому році та в 2026-му. Зокрема, це стосується покращення соціальних стандартів в Україні, які значно поступаються сусіднім країнам ЄС.

Серед завдань на поточний рік також було названо посилення зайнятості і соціального захисту, підготовки та перепідготовки кадрів, зокрема, робітничих професій тощо.

Сторони домовились проводити подібні зустрічі на регулярній основі.

Фото ФПУ