Роботодавці заявили про потребу модернізації профтехосвіти в України за зразком німецької (дуальна система)

Facebook Поділитись
Роботодавці заявили про потребу модернізації профтехосвіти в України за зразком німецької (дуальна система)

Повоєнна відбудова України буде успішною за умови її забезпечення кваліфікованими працівниками під потреби роботодавців. Ситуація на ринку праці в Україні під час воєнного стану критично погіршилася як наслідок масового переміщення працездатних осіб з регіонів, постраждалих від бойових дій, виїзду біженців закордон, а також мобілізації робітників до військової служби.

Про це йшла мова на Міжрегіональній науково-практичній Конференції «Професійна освіта сьогодення - здобутки Дніпропетровщини у співпраці з європейськими партнерами». Конференція ініційована Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини разом з соціальними партнерами від обласної влади та обласного об'єднання профспілок за підтримки Освітнього Центру економіки Федеральної землі Німеччини Мекленбург-Передня Померанія.

Під час свого виступу на конференції голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах відзначив що важливо формувати державну політику розвитку українського ринку праці, враховуючи виклики і наслідки війни. Зокрема, 40% внутрішньопереміщених осіб не мають роботи та ін. джерел доходу. Потрібне розширення програм перекваліфікації та інтеграції їх в економічне життя тих областей України, де вони опинилися.

Також політика створення нових робочих місць із гідною оплатою праці сприятиме поверненню українських біженців з-за кордону додому.

«У даному напрямі роботодавці тісно співпрацюють із Міжнародною організацією праці. Зокрема, ми виступаємо за пролонгацію програми «На шляху до безпечної, здорової, задекларованої праці в Україні», що завершується в квітні цього року», - повідомив Анатолій Кінах.

Учасники конференції погодилися, що трудовий робочий потенціал в Україні може бути покращений лише завдяки термінової модернізації професійно-технічної освіти за запитом економіки. Мільйони вимушено переміщених осіб, сотні релокованих підприємств потребують переорієнтації професійно-технічної освіти на професії та часткові кваліфікації, особливо для дорослого населення. І це має стати вагомою складовою модернізації професійно-технічної освіти в Україні.

У даному напрямі є актуальними напрацювання, досягнуті в рамках глобального українсько-німецького Проекту 2017-2023 років Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини з Освітнім Центром Економіки Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія «Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні⟫.