Представники Об'єднання організацій роботодавців України, Міжнародної організації праці/Міжнародного бюро праці в Україні зустрілися із Гуманітарним координатором ООН в Україні Матіасом Шмале.
Сторони обговорили проєкти із відбудови України від наслідків війни з рф, зусилля соціальних партнерів, спрямовані на підвищення стійкості та самодостатності національної економіки в умовах воєнного стану.
Голова ООРУ, президент Українського союзу промисловців і підприємців, співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах розповів детальніше про ініціативи бізнесу і громадського сектору в означених напрямах.
Наразі Уряд, роботодавці та профспілки переглянули Програму гідної праці на 2020-2024 роки для відповіді на виклики, спричинені російською агресією проти України, та погодились замінити її на Перехідну стратегію співпраці на 2024-2025 роки.
Вона включатиме в себе інвестування в людей для пом'якшення наслідків війни; створення якісних робочих місць та сталих підприємств для відбудови та відновлення; посилення управління ринком праці, включаючи соціальний діалог, відповідно до міжнародних трудових стандартів та законодавства ЄС .
“Кожна агенція (ООН - ред.) має свої програми, які не мають широкого оприлюднення. Завдання роботодавців – налагоджувати більш тісну співпрацю з агенціями”, - наголосили представники ООРУ.
ООРУ за підтримки МОП реалізовує низку проєктів:
● Надання навчальних та консультативних послуг щодо безперервності та стійкості підприємств («зелена економіка») (виконано).
● Забезпечення участі жінок у ринку праці через розширення послуг із дошкільної освіти й догляду за дітьми (виконано у Львівській області, очікується продовження проєкту в інших регіонах).
Роботодавці також сподіваються на продовження підтримки проєкту «Психосоціальна підтримка, безпека та здоров’я працівників та роботі в Україні у воєнний та післявоєнний час».
Довідково. Метою діяльності Офісу Координатора системи ООН в Україні є координація зусиль групи агенцій ООН, що працюють в Україні для надання ефективної допомоги у прискоренні прогресу країни у напрямку соціального та економічного розвитку, дотримання світових стандартів демократії та сприяння світовому інтеграційному процесу в Україні.