Російський агресор знищує українське зерно просто на полях

Facebook Поділитись
Російський агресор знищує українське зерно просто на полях

Зокрема, як повідомляють представники Дніпропетровської облради, Херсонської  ОВА (область перебуває в окупації) тощо, горять сотні гектарів полів української пшениці.

При цьому ООН зазначає: загалом 2,3 млрд жителів планети – близько третини всього населення – стикаються з нестачею продуктів харчування тією чи іншою мірою. Криза погіршується через напад рф на Україну. Заблоковані національні порти, знищення елеваторів із збіжжям та чисельні спроби росіян  вивезти нелегально зерно через Сирію та інші «сірі» зони – це продовольчий тероризм світового рівня.

Український союз промисловців і підприємців по своїй лінії ділової спільноти звертається до провідних організацій – ООН, Єврокомісії і т.д. – із проханням посилити зусилля міжнародного співтовариства щодо допомоги із експортом українського зерна, створення мережі прикордонних терміналів на території ЄС для зберігання і перевантаження збіжжя.

Очікується, що цього року аграрії зберуть 70% від минулорічного врожаю. В деяких регіонах жнива вже почалися, але обстріли рф, підпали ворожою артилерією полів, їх мінування в Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровські областях, обкрадання фермерів в окупованій Херсонській області – можуть змінити і цю цифру.

«Ми вдячні західним партнерам за допомогу, в Швейцарії (Лугано) відбулася перша масштабна конференція щодо повоєнного відновлення України, Але маємо розуміти, що зараз пріоритетом №1 є пришвидшення нашої перемоги, бо це єдина гарантія початку процесу відбудови. У тому числі, ніхто в світі не може відчувати себе в безпеці, поки країна-терорист не буде подолана спільними зусиллями. Йдеться як про продовольчу безпеку, так і більші виклики, пов’язані із  ядерною,  та ін. безпекою», - наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

УСПП наразі активно працює над допомогою українським аграріям та експортерам у вирішенні логістичних питань. Діловий союз перебуває в постійних комунікаціях із посольствами сусідніх країн ЄС, а також Молдови, представниками бізнес-організацій цих країн, найбільшою підприємницькою асоціацією ЄС Businesseurope.

Месидж максимально простий: Україні, та й її партнерам потрібно наростити обсяги експорту зернових та олійних, наразі ця цифра не перевищила 2, 7 млн. тон в місяць (червень). Необхідно 5-6 млн. тон/місяць. Також потрібно будувати спільні термінали для гарантування безпеки зберігання українського зерна.

«Для українського ринку дефіциту споживання не буде, традиційно ми лишали для себе 5 частину, все інше йшло за кордон. Але інтенсивність бойових дій на південно-східному напрямі потрібно враховувати як фактор – загальновідомо, що рф застосовує тактику випалення артилерією лінії фронту і тільки після того йде в наступ. Плюс погодні фактори – значна спека, і поля від обстрілів можуть спалахнути, як сірник. Що, власне, в деяких регіонах і відбувається», - підкреслили в УСПП.

Тут наполягають на тому, щоб світові організації та уряди країн-партнерів почали офіційно визнавати рф країною-терористом, збільшили допомогу із озброєнням, а також із транспортною логістикою Україні.

Ці питання стануть предметом обговорення на Антикризовому штабі, на який УСПП скликає представників уряду, автомобільних перевізників, УЗ, аграрних асоціацій, представників іноземних посольств країн-партнерів.