
Українські промисловці і підприємці цілком підтримують законодавчу ініціативу уряду щодо скасування акцизу на пальне і зниження податку на додану вартість. Такі пропозиції цілком співпадають із тими, що діловий союз і його партнери – Антикризова рада громадських організацій – подавали в Кабмін та Офіс президента ще в лютому.
Нагадаємо, уряд вніс законопроєкт, котрий скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%.
Це допоможе збільшити імпорт із західної Європи та втримати торгову націнку АЗС на стабільному рівні.
Варто зазначити, що УСПП зробив відповідні аналітичні розрахунки та одразу виступив не тільки за зниження ПДВ та інших податків для бізнесу, але й заходи щодо відновлення кредитування підприємництва. Наразі банки практично не видають позик бізнесу, відтак у того брак коштів на релокацію виробництва на захід України, відновлення пошкодженої техніки тощо.
«Наразі багато уваги прикуто до аграрного сектору і ми вважаємо, що це правильно: в країні почалася найважча в історії посівна. Продовольча безпека є в пріоритеті, тому вже прийнято низку рішень щодо необов’язковості реєстрації с/г техніки, безвідсоткові кредити і т.д. Проте варто розуміти, що бізнес, особливо дрібний і середній зараз – це також хребет економіки. Є урядова програма релокації виробництв, УСПП також допомагає всім підприємцям, хто звертається щодо організаційної допомоги. Вважаємо, що потрібно підтримати бізнес більш масштабно, зважаючи на величину викликів воєнного часу – продовжити лібералізацію податкової системи, здійснювати фіскалізацію виключно ризикових активів. Розібратися із логістикою та запропонувати безвідсоткові кредити не тільки аграріям, а всім, хто попри складнощі веде діяльність, забезпечує робочі місця та сплачує податки», - зазначив президент УСПП Анатолій Кінах.
Український союз промисловців і підприємців, Антикризова рада громадських організацій, Об’єднання організацій роботодавців України, Національна тристороння соціально-економічна рада – разом напрацьовують негайні заходи для підтримки економіки, консультують з цього приводу урядових партнерів.
Ділова спільнота переконана, що зараз основною стратегією в економіці є максимальна підтримка працюючого бізнесу (такого є 60%), а також створення стимулів для реєстрації нового, де це наразі можливо.