Соціальний діалог під час воєнного стану – це більш оперативні і ефективні рішення для економіки

Facebook Поділитись
Соціальний діалог під час воєнного стану – це більш оперативні і ефективні рішення для економіки

Соціальний діалог між партнерами – урядом, роботодавцями, профспілками – набуває особливого значення під час воєнного стану та мобілізаційної економіки. Це фактор взаємодовіри між владою і бізнесом, можливість приймати більш швидкі та ефективні рішення для виробників, експортерів, ринку праці.

На цьому наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Об'єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах.

Він переконаний, що під час війни і тих колосальних фінансових втрат, які зазнала наша країна внаслідок широкомасштабного нападу рф, фактор часу відіграє значну роль. Не варто просто очікувати імплементації програм повоєнного відновлення, потрібно знаходити інвестиції у відбудову, де це можливо,  інфраструктури, житлового фонду, енергетичного сектору вже зараз.

Зокрема, сам УСПП, а також ООРУ активно працюють в даному напрямі із такими потужними міжнародними діловими асоціаціями як Business at OECD, що об’єднує 7 млн. компаній із 50 країн світу, а також конфедерація європейського бізнесу BUSINESSEUROPE. Дана організація представляє весь бізнес ЄС, зокрема 20 млн. компаній, 40 національних асоціацій.

У Business at OECD УСПП вже отримав статус спостерігача, його пропозиції по економічному відновленню України розглянуть на зустрічі послів країн-членів Організації з економічного співробітництва і розвитку. У BUSINESSEUROPE наразі знаходиться аналогічна заявка.

Українські промисловці також заснували Антикризовий штаб допомоги бізнес, до роботи якого залучені представники релевантних міністерств, комітетів парламенту, Нацбанку, експерти. Пропозиції, напрацьовані в рамках штабу, регулярно доводяться до відома Президента і Прем’єр-міністра.

УСПП пропонує посилити комунікації щодо вирішення ключових проблем українських виробників та експортерів. Зокрема, кризовою є ситуація в гірничо-металургійній галузі, АПК. Окрім цього, варто перейнятися програмами держпідтримки або тарифних/нетарифних заходів для авто-, авіапрому, легкої промисловості, фармацевтики тощо.

Запропоновані бізнесом та експертами механізми покращення логістики в західному напрямі через кордони з ЄС, страхування інвестиційних ризиків, кредитування економіки тощо знаходяться в уряді, регулярно публікуються на сайті УСПП, ООРУ, в засобах масової інформації.

«Україна набула статусу кандидата в ЄС, тому посилення соціального діалогу повинне відбуватися згідно європейських стандартів. Це регулярні комунікації, зворотній зв'язок між соціальними партнерами, прийняття компромісних рішень, що враховуватимуть права працівників, завдання мобілізаційної економіки, стратегію на зростання українського ВВП, експорту і виробництва», - наголосили в УСПП та ООРУ.

Бізнес і роботодавці виступають за безперервну діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради як майданчику для соціального діалогу. На найближчий річний період в НТСЕР головуватиме сторона профспілок.

«На основі соціального діалогу об’єднуються зусилля центральних, місцевих органів влади, реального сектору економіки задля підтримки економічної стабільності та розвитку», - кажуть в ООРУ.

Ключовими тут вважають завдання із активізації національного ринку праці, створення нових робочих місць, розширення можливостей для виробників, а також підтримку внутрішньо переміщених осіб, забезпечення житлом тих громадян, які втратили його через війну.