На запрошення української сторони до Києва завітала місія європейських соціальних партнерів Європейської конфедерації профспілок на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Естер Лінч та Генеральним секретарем SGI Europe Валерією Ронзітті.
Вони зустрілися із головою ООРУ, співголовою Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолієм Кінахом, щоб обговорити розвиток трипартизму в Україні як однієї з умов інтеграційного шляху до ЄС. На зустрічі також був присутній голова ФПУ Григорій Осовий та голова КВПУ Михайло Волинець, які і координували даний візит. Українські профспілки є повноправними членами Європейської конфедерації профспілок.
ЄКП представляє 45 мільйонів членів з 93 профспілкових організацій у 41 європейській країні, а також 10 європейських федерацій профспілок. SGl Еurope разом з BusinessEurоре є одним з трьох загальноєвропейських міжгалузевих соціальних партнерів ЄКП. SGI Europe є учасником європейського соціального діалогу, має право голосу в переговорах з профспілками та представниками інституцій ЄС на найвищому рівні.
З самого початку ЄКП та її членські організації засудили російську агресію, розірвали усі контакти з російськими профспілками і стали надавати допомогу українському народу, зокрема внутрішньо переміщеним особам в Україні та біженцям за кордоном, сприяючи їх інтеграції на ринках праці ЄС.
Анатолій Кінах підкреслив вагому роль соціального діалогу в Україні як інструменту ефективної відбудови та економічного розвитку.
Лідер ділової спільноти повідомив, що роботодавці разом із урядом та профспілками ставлять за пріоритет збереження і розвиток трудового потенціалу країни, психосоціальну адаптацію та медичну реабілітацію ветеранів війни, а також модернізацію економіки.
«Це наша спільна позиція із профспілками, ми працююємо в даному напрямі із КМУ, парламентом, а також нашими міжнародними партнерами, зокрема і Міжнародною організацією праці. Маємо створити умови для повернення мільйонів наших біженців додому, тому першочергово всі наші зусилля спрямовуються на підтримку Сил оборони України, але паралельно і на розвиток економіки і зміни її парадигми із сировинної на індустріально-інноваційну. Тільки так ми зможемо досягти економічної самодостатності, підвищити платоспроможність внутрішнього ринку, створити нові робочі місця та досягти прискореного зростання ВВП», - підкреслив голова ООРУ.
Він також зауважив, що в цьому процесі важливо адаптувати стандарти і регламенти до європейських, працювати над декарбонізацією промисловості, підвищувати рівень використання зелених джерел енергії.
Пані Естер Лінч підтримала цю думку, наголосивши, що спільним завданням є створення сприятливою кон’юнктури для підприємницької активності, а також якості життя людей.
«Важливо, щоб всі важливі соціально-економічні рішення в Україні ухвалювалися в рамках соціального діалогу. Тільки тоді вони будуть довгостроковими та ефективними», - підкреслила вона.
Також пані Лінч висловила побажання, щоб роботодавці України, як і профспілки, були потужно представлені на європейському рівні.
Делегація європейських соціальних партнерів має намір повернутися в Україну в лютому 2024 року та продовжити роботу із всіма сторонами соціального діалогу. Зокрема, вони підтримують відновлення повноцінної роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради та проведення нею регулярних засідань.