
Відбулося засідання сторони роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Вперше за останні роки соціальним партнерам вдалося вийти на нормативний рівень роботи, оскільки вийшов Указ Президента України про призначення А.К.Кінаха головою НТСЕР. Цьому передувала наполеглива діяльність вітчизняних роботодавців, міжнародних партнерів, в тому числі з ЄС, ЄП. Такий рівень визнання повинен забезпечити стороні роботодавців повноцінну участь у прийняття державних рішень соціально-економічного спрямування, потребує високого рівня відповідальності. Таку думку висловили учасники засідання.
Голова НТСЕР Анатолій Кінах акцентував головні пріоритети діяльності сторони роботодавців, які мають знайти відображення в плані роботи до кінця 2021р., на наступний рік, проведенні засідань Президії НТСЕР та засідання Ради за участі Президента країни. Одним з головних питань він назвав участь роботодавців в опрацюванні проекту державного бюджету на 2022р., який має бути поданий в ВРУ в пакеті з проектом програми соціально-економічного розвитку 15 вересня.
«Ми маємо наполегливо долучатися до вирішення проблем, які є вкрай важливими для життя держави і мають розглядатися на рівні національної безпеки. Це необхідність зупинити деіндустріалізацію і домогтися промислового зростання, ухвалення програм імпортозаміщення та локалізації виробництв, «розворот» держзакупівель в бік національного товаровиробника, запобігання трудової міграції та ефективний розвиток трудових ресурсів, зростання доходів населення. Ставити ці питання перед урядом і президентом треба доказово, в аналітичному супроводженні, з чіткими пропозиціями щодо вирішення – так, як вміють роботодавці», – наголосив Анатолій Кінах.
Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник підтримав важливість правильних акцентів роботодавців в державному бюджеті і наголосив на необхідності поновлення тристоронніх консультацій соціальних партнерів щодо відпрацювання проекту бюджету. Він нагадав, що добігає кінця Генеральна угода і належить якісно підготувати нову, додавши зусиль до вдосконалення закону про Генеральну угоду.
Учасники засідання сторони роботодавців НТСЕР говорили про важливість підняти ефективність діяльності міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, КПД протягом року існування якого роботодавці вважають дуже низьким; необхідність сформувати і виборювати державну політику щодо власного видобутку і ціноутворення на природний газ для промисловості і населення тощо.
На Ш декаду вересня заплановано засідання Президії НТСЕР, на якому буде розглянуто і затверджено план роботи до кінця 2021р. і на 2022 рік.