Страхування Україною інвесторів від воєнних ризиків є вкрай важливим для відновлення

Facebook Поділитись
Страхування Україною інвесторів від воєнних ризиків є вкрай важливим для відновлення

В Україні вже запрацювали механізми страхування приватного капіталу від воєнних ризиків. Щоправда, всі вони є ініціативами світових фінансових інституцій, іноземних експортно-кредитних агентств або ж урядів європейських країн. Ще півроку тому Німеччина, а потім Польща заявили про страхування свого національного бізнесу, котрий працюватиме в нашій країні, незважаючи на війну. За ці місяці, за інформацією Кабміну, про свою готовність страхувати інвесторів заявили також у Франції, Італії, Великій Британії, Швеції, Японії.

Поза тим, на переконання українського бізнесу, об’єднуючу роль в цьому процесі має відігравати саме Україна. Законопроект про відповідний напрям роботи вітчизняного ЕКА все ще знаходиться в парламенті.

«Це неприпустимо довго. Скоро 2 річниця повномасштабної агресії рф, є значні втрати в економічному плані, які потрібно компенсовувати. ЄС виділяє нам 50 млрд. в найближчі кілька років, проте зрозуміло, що масштаби відновлення і відбудови набагато більші – щонайменше кількасот мільярдів доларів. Тож джерелом фінансування має бути саме приватний капітал. І саме ми повинні переконати зовнішнього і внутрішнього інвестора, що країна може подбати про безпеку його інвестицій навіть в час війни. За нашими розрахунками, прийняття відповідного законодавства та запуск спільного із ЄС, міжнародними донарами механізму страхування дозволив би залучити на першому етапі щонайменше 10 млрд. доларів додаткових інвестицій», - переконаний президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану Анатолій Кінах.

При цьому кураторство цього процесу Україною має більш іміджевий характер, що всеодно є важливим сигналом для потенційних інвесторів. Адже залученість таких гігантів як Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій Світового банку MIGA, Американської корпорації з фінансування міжнародного розвитку (DFC), Lloyd's тощо не будуть тимчасовими проєктами, а довгостроковою державною політикою, підкріпленою урядовими зобов’язаннями.

Також УСПП і Антикризовий штаб послідовно виступають за запуск роботи Національної ради із відновлення, яка простоює з 2022 року, та структурування національного Плану з відновлення програмами розвитку промисловості (переробки, ГМК, машинобудування, ОПК, будівельної галузі), енергетики тощо.

27 жовтня відбудеться засідання Антикризового штабу, присвячене цього разу будівельній галузі України, яка має проблеми, проте повинна стати однією з головних в процесі відбудови України від наслідків війни.