У Литві українській делегації презентували сучасні практики боротьби з цифровим піратством

Facebook Поділитись
У Литві  українській делегації презентували сучасні практики боротьби з цифровим піратством

У Вільнюсі (Литва) відбулися перші семінари, тренінги, презентації та зустрічі у рамках українсько-литовського проєкту «Розвиток аудіовізуального сектору креативних індустрій ("Study visit for the audiovisual sector within creative industries").

УСПП виступає партнером проєкту. Він реалізується через програму EU4Business – ініціативи Європейського Союзу, яка допомагає малим та середнім підприємствам у шести країнах Східного партнерства. Основним виконавцем проєкту виступає Національна асоціація INFOBALT (Литва).

Йдеться про розвиток креативних індустрій, вдосконалення законодавства з авторського права, боротьбу із піратством, підтримку жіночого підприємництва та компаній з сільської місцевості.

У Вільнюсі українська делегація ознайомилася із іноземними практиками просування правового цифрового контенту та антипіратства. Учасники поділилися ідеями, які кроки ми можемо зробити в майбутньому для сприяння споживанню правового контенту на міжнародному рівні. До заходу долучилися такі компанії як ТОВ «ВЕБ ПРО», ТОВ «ІМК», ТОВ «ДІЄВО ЕДЖЕНСІ», ПП «Б2блоггер» (PRNEWS.IO), ТОВ «Арт Депо Медіа». Це молоді стартапи та компанії  з тривалішою історією, які є операторами критичної інфраструктури проводового електрозв’язку, працюють над виданням періодичних видань та розповсюдженням кіно-, відео- і телепродукції, створенням рекламної та піар-продукції для міжнародних рекламодавців, розробкою онлайн-платформ із використанням новітніх аудіовізуальних технологій.

Литовські експерти Асоціації Digital Europe, телекомунікаційної компанії Telia, Литовської комісії теле- і радіомовлення, проєкту Create Lithuania Міністерства культури Литви, організації із захисту авторського і суміжних прав AGATA, асоціації із захисту авторських прав на аудіовізуальну продукцію AVAKA та інших установ ділилися із українськими колегами досвідом боротьби з піратським контентом, який в Литві приніс позитивні зрушення. 

 Учасники погодились, що важливо обрати збалансований підхід до цієї проблеми, зважаючи на економічні реалії України, рівень життя та чисельність населення, менталітет. Надзвичайно важливо обрати тонку грань між блокуванням піратських сайтів та збереженням демократичних цінностей і вільного доступу до інформації.

 «Здивував механізм реалізації блокувань нелегального контенту в Литві, цим займаються фахівці на рівні визначення, аналізу та розпорядження про блокування, в особі трьох співробітників», -  відмітили учасники семінарів – представники компанії Web Pro на своїй сторінці у Facebook.

В щільному графіку зустрічей відбулась неймовірно тепла та емоційна зустріч в Посольстві України у Литві.

Дякуємо литовським партнерам за неймовірні доповіді та презентації, модерацію занять. Будемо продовжувати спільну  роботу.

Зокрема, вже у березні 2022 року очікується візит литовських учасників до України.