
На цьому наголосили учасники Конгресу з відбудови України “Common Future”, який проходить в Познані (Польща). Організатори - польські ділові асоціації за сприяння Уряду Польщі.
У роботі Конгресу бере участь делегація Українського союзу промисловців і підприємців, а президент УСПП Анатолій Кінах став спікером заходу. Також перед українським і польським бізнесом, ОТГ виступив президент Польщі Анджей Дуда, котрий запевнив у безумовній підтримці процесів відбудови України і активній участі в цьому національного підприємництва та інвесторів.
Як повідомляє Анатолій Кінах, польська сторона зацікавлена масштабувати досвід співпраці із громадськими організаціями по цілком конкретним проєктам із відновлення соціальної, транспортної, житлової інфраструктури України. Зокрема, йдеться про досвід взаємодії УСПП із урядом Литви та адміністрування діловим союзом відбудови школи в Бородянці та дитячого садка в Ірпені в 2023 році.
Українські промисловці заохочують проактивну позицію територіальних громад звертатися по гранти ЄС, США тощо, використовувати донорську допомогу, при цьому пропонуючи зрозумілі та підготовлені розрахунки і проєкти. Чимало представників ОТГ на запрошення УСПП і польської сторони доєдналися до роботи Конгресу. Ключовою метою є також навчання чиновників на місцях сприяти розвитку малого і середнього підприємництва, адже це робочі місця та податки в бюджет.
За словами президента УСПП, плідною стала панельна дискусія, присвячена питанню енергетичної безпеки України і всього ЄС. В умовах повномасштабної агресії рф проти України, паливного, продовольчого і ядерного шантажу всього світу з боку кремля, безумовно, всі наші партнери продовжують диверсифікацію енергетичних джерел та унезалежнюють себе від поставок газу й нафти з боку агресора.
Енергоблоки українських АЕС перейшли на паливо американської компанії Westinghouse Electric. Україна не планує продовжувати контракт на транзит російського газу через нашу ГТС по його закінченню в 2024 році. Натомість вітчизняна газотранспортна система налаштована максимально переорієнтуватися на внутрішні потреби, а наявні підземні сховища для природного газу пропонуються у використання країнам ЄС (на що є вже великий попит).
“Ми підтримуємо зелений курс ЄС як держава - кандидат на вступ до Євросоюзу. Декарбонізація економіки, посилення ролі відновлювальних джерел енергії, воднева енергетика тощо - це все перспективні і пріоритетні напрями нашої роботи як на урядовому, так і на бізнес-рівні. Тут у нас величезні можливості для співпраці із польськими партнерами, які також мають високий інтерес до цих сфер”, - зазначив Анатолій Кінах.
УСПП має меморандуми про співпрацю із Польсько-українською господарчою палатою, Роботодавцями Польщі, Союзом підприємців і роботодавців Польщі тощо. Представники ділового союзу є дійсними членами Міжурядової комісії з торгово-економічного співробітництва.