
З блокуванням чорноморських портів значно ускладнився експорт української агропродукції. З урахуванням минулорічних запасів та врожаю 2022 року для експорту будуть готові 65 млн. тон зерна, проте вивезти їх вчасно, використовуючи поточні можливості залізниці та вантажоперевезень автотранспортом не вийде.
Тому УСПП вже неодноразово пропонував уряду задуматися над альтернативними видами зберігання даної продукції. Йдеться про поліетиленові рукави.
Уряд до ділової спільноти прислухався та… розпочав процес імпорту відповідної номенклатури. При тому, що в Україні є профільні виробники. І якщо вони можуть забезпечити потребу в «рукавах» та мішках для зберігання зерна – їм потрібно надати перевагу.
Так, підприємство ТОВ «Планета Пластик», що спеціалізується на поліетиленових виробах, вже звернулося із відкритим листом до урядовців і парламентарів. У липні підприємству вдалось виготовити першу партію зернових рукавів Harwell та відвантажити клієнту. Загалом виробництво на ринку вже 19 років, базувалося в Ірпені, змогло відновити діяльність.
Експерти даного підприємства підрахували, що при тотальному безмитному імпорті Україна може втратити виробництво щонайменше 50 000 рукавів на рік всередині країни (зберігання близько 10 млн. тонн зернових).
Нагадаємо, що у Верховній Раді група народних депутатів зареєструвала законопроєкт, який передбачає звільнення від ввізного мита товарів, що використовуються для зберігання зерна.
УСПП пропонує першочергово оцінити потужності місцевих виробників і, виходячи із реальної потреби додатково імпортувати зернові рукави, встановити обсяги їх безмитного ввезення.
«Необхідно максимально локалізувати виробництво в Україні, а все решта (оскільки це питання справді критичного імпорту) – ввозити партіями, що в цілому б своєчасно забезпечувало б потреби аграріїв у зберіганні», - вказали в діловому союзі.