
Єгипет зацікавлений у співробітництві з Україною в інноваційних сферах, таких як ІТ, постачання продукції вагонобудування, транспортного машинобудування тощо. Ця країна з 2014 року взяла курс на модернізацію своєї економіки, інфраструктури, в тому числі залізних доріг, і більш широкого використання альтернативних джерел енергії. Відтак досвід українських виробників, їх розробки і вже готова продукція надзвичайно цікаві для єгипетських партнерів.
Про це йшла мова на зустрічі президента УСПП Анатолія Кінаха із послом Єгипту в Україні паном Айманом Ахмедом Мокхтаром Ельгаммалем.
Було підкреслено, що потенціал економічного співробітництва України і Єгипту реалізується не повністю. Нагадаємо, загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між країнами у 2019 році становив 2,631 млрд дол. США.
Експорт українських товарів до Єгипту зріс на 44,8% та склав 2,254 млрд дол. США.
Основними статтями нашого експорту залишається сировина: зернові, чорні метали, насіння і плоди олійних рослин та ін. Втім єгиптяни зацікавлені в транспортному машинобудуванні, інших новітніх технологій.
Сторони відзначили що в рамках майбутнього засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет було б доцільно організувати та провести бізнес-форум для зацікавлених інвесторів, виробників, експортерів обох країн. Нагадаємо, що останнє засідання комісії було проведене в 2018 році, наступного ж року воно заплановане на перший -другий квартал.
За пропозицією посла, в рамках міжурядової комісії буде розглянуте питання створення ділової ради Україна -Єгипет. УСПП, в свою чергу, залучить до цієї роботи своїх партнерів з ТПП України.
"УСПП готовий сприяти єгипетським інвестиціям в Україні", - зазначив Анатолій Кінах.
На додаток до згаданих домовленостей посол Єгипту також згадав про можливості, які відкриваються перед українськими виробниками в контексті співпраці із єгипетськими партнерами. Так, ця країна має низку угод про вільну торгівлю із країнами регіону Близького Сходу, Африканського континенту та Латинської Америки.
"Українські компанії могли би відкривати філії чи підприємства на території Єгипту та відтак звідти торгувати із названими ринками", - зазначив посол.
Сторони домовились, окрім підготовки спільних пропозицій до засідання міжурядової комісії, обмінюватися інформацією в робочому режимі та надавати максимальне сприяння активізації двосторонніх ділових контактів.