
З боку російського агресора почастішали ракетні удари по житловим секторам та громадській інфраструктурі українських міст. За останній тиждень ворог випустив більше 100 ракет. Швидше постачання сучасних систем протиповітряної оборони збереже життя дітей, мирного населення, а також критичну інфраструктуру.
На цьому наголошує голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
За офіційною інформацією, вже є певні домовленості із нашими партнерами щодо передачі такого обладнання, але ключове тут – це все ж обсяги і терміни.
«Є дні, коли ворог запускає десятки ракет одномоментно, для їх перехоплення та знищення необхідно багато систем ППО. Лиш за цей тиждень країна-терорист обстріляла житлові квартали в Харкові, Миколаєві, Києві, сьогодні зранку стало відомо про руйнування на Одещині: 17 людей загинуло, у тому числі 2 дітей. Це справжній повітряний терор, якому потрібно ефективно протистояти. Причому новітніми зразками ППО», - переконаний лідер ділової спільноти України.
Також у зоні ризику критично важливі для оборони промислові підприємства, ремонтні заводи, а для економіки та експорту – зернові елеватори, склади тощо. Це цілі №2 для окупантів, окрім військових об’єктів.
Нагадаємо, раніше у Білому домі анонсували постачання Україні новітньої системи протиповітряної оборони. Втім, деталей поки не розголошують.
«Це правильна політика, адже не потрібно додатково анонсувати для ворога союзні плани. Є розуміння того, що це будуть новітні системи, навчання на яких пройдуть українські спеціалісти. Сподіваюся, що поставка відбудеться в максимально стислі терміни. До слова, та ж Німеччина обіцяє систему IRIS-T SLM, скоріше за все, тільки восени. Ми ж зацікавлені в тому, щоб отримати сучасне ППО, яке реагуватиме і на крилаті, балістичні ракети, і на винищувачі, якнайшвидше. Причому необхідна достатня кількість, щоб не стояти перед вибором, кого першочергово прикривати: військові об’єкти, цивільну інфраструктуру, логістичні шляхи постачання зброї чи промисловість, АПК», - зазначив Анатолій Кінах.