
Український союз промисловців і підприємців вітає можливість залучення Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) до розробки нової промислової стратегії України. Про такі перспективи йшлося на зустрічі представників Уряду України із генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном.
УСПП, як представник українського бізнесу та спостерігач у Business at OECD, неодноразово наголошував на важливості залучення міжнародної експертизи до формування державної політики розвитку промисловості та економіки в цілому.
Довідково. Business at OECD включає більше 50 національних організацій промисловців і підприємців (повноправні члени і спостерігачі), які представляють близько 7 мільйонів компаній.
Діловий союз вже надавав свої рекомендації в рамках співпраці з Business at OECD. Зокрема, йшлося про потребу у фокусі на конкретні напрямки відновлення економіки на індустріально-інноваційних принципах, серед яких: розвиток людського потенціалу, покращення умов для інвестицій, підтримка експорту, а також формування динамічної монетарної політики, яка б враховувала реальні потреби підприємств, особливо в умовах гострої нестачі кредитування.
Ці позиції сьогодні підтримуються і в озвученому ОЕСР підході до формування промислової політики. Бізнес в Україні щоденно стикається з викликами дефіциту фінансових ресурсів, складнощами у виході на нові ринки, а також браком кадрів через повномасштабну війну з російським агресором, спричиненою нею міграцією. Над визначенням ключових рішень у цих сферах працює Антикризовий штаб з економічної стійкості в умовах воєнного стану при УСПП, чиї напрацювання системно передаються до РНБОУ, Верховної Ради, Уряду.
Таку практику вже реалізує Рада з відбудови України під головуванням Анатолія Кінаха, яка діє у складі Глобальної організації світових лідерів Lives Amplified (Нью-Йорк, США). Зокрема, нею вже презентовано низку ініціатив спрямованих на модернізацію залізничної інфраструктури. У тому числі проведені обговорення з інвесторами у Вашингтоні, заплановані такі ж в Лондоні тощо.
УСПП продовжить активно долучатися до модернізації промислової політики України – як на національному рівні, так і в рамках співпраці з міжнародними організаціями.
“Ми переконані, що спільна робота держави, бізнесу та партнерів з ОЕСР дозволить сформувати дійсно дієву модель розвитку конкурентноздатної промисловості, здатну забезпечити економічне зростання та стійкість у воєнний і післявоєнний періоди», - підсумував президент УСПП, очільник Ради з відбудови України Анатолій Кінах .