
Об’єднання організацій роботодавців України та Федерація роботодавців федеральної землі Мекленбург- Передня Померанія, Освітній центр економіки Мекленбург- Передня Померанія налагодили партнерство та вже готують участь у спільному проєкті.
Про це стало відомо за результатами онлайн-зустрічі голови ООРУ Анатолія Кінаха із головою Федерації Сюзан Бах.
Федерація працює із українськими партнерами вже кілька років. З 2016 року - з регіональним об'єднанням роботодавців "ФОРД" у Дніпрі, а в 2022 році розширили цю співпрацю на Запорізьку область з метою трансферу результатів.
«Разом з нашими українськими партнерами ми дуже успішно реалізуємо ініціативи та заходи, спрямовані на посилення українських організацій роботодавців у сфері соціального діалогу та професійного навчання. Ми сподіваємося ще більше розширити цю співпрацю з роботодавцями України в майбутньому. Я хотіла б запросити також вас до партнерства, зокрема, до участі в майбутньому проєкті, який ми готуємо, і який стосується сфери розвитку трипартизму в Україні, розробки нових кваліфікацій тощо», - повідомила пані Бах.
За її словами, Міністерство міжнародного співробітництва Німеччини має виділити проектні кошти для продовження співпраці з українськими асоціаціями роботодавців.
Також пані Бах запросила керівництво ООРУ відвідати Німеччину в листопаді цього року, де впродовж тижня будуть тривати навчальні заходи, пов’язані із ефективними інструментами боротьби з тіньовою економікою та питаннями трудового та колективно-договірного права.
У свою чергу, Анатолій Кінах поінформував німецьких партнерів про успішну співпрацю ООРУ із Міжнародною організацією праці, Європейською конфедерацією профспілок тощо, зокрема, і реалізацію перших пілотних проєктів. Наприклад, влітку цього року закінчився спільний із МОП проєкт «Стійкість бізнесу в умовах воєнного стану». Наразі на національному рівні впроваджується пілот із Державним центром зайнятості щодо професійного навчання та адаптації ветеранів війни.
Він підкреслив, що пріоритетами роботодавців, профспілок у їх роботі із урядом є модернізація економіки (потужний розвиток переробної промисловості), ставка на випуск продукції із доданою вартістю, створення нових робочих місць.
Роботодавці входять до робочих груп щодо підготовки до розгляду законопроектів «Про колективні договори» та «Про соціальний діалог».
Наразі запланована консультативна зустріч керівних органів всіх 3 організацій роботодавців, які мають репрезентативність на національному рівні, а також профспілок, за результатами якої сторони звернуться до Президента України щодо відновлення регулярних засідань Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Федерація роботодавців федеральної землі Мекленбург- Передня Померанія запропонувала для розгляду можливі напрями спільних проєктів, серед яких: розробка додаткових професійних кваліфікацій, які необхідні на ринку праці України зараз, а також створення платформи для кооперації/розміщення запитів/пошуку партнерів між підприємцями України та ЄС.
Робочі комунікації будуть продовжені.