
Йдеться про потребу запобігти гуманітарній катастрофі в таких регіонах, як Харківщина, Чернігівщина, Київщина, Миколаївщина, Маріуполь і т.д. , що перебувають під постійними авіаударами з боку російських окупаційних військ. Ними обстрілюються житлові квартали, школи, дитячі будинки, місця укриття чи еваукацій мирних жителів. Ворог не дозволяє створити «зелені коридори» для вивезення жінок і дітей, доставки продуктів чи допуску медперсоналу до сотень поранених.
Окрім того, російські війська бездумно атакують об’єкти підвищеної небезпеки – Запорізьку АЕС, утримують в заручниках персонал Чорнобильської АЕС. Це може призвести до непередбачуваних руйнувань, ядерної катастрофи, що зачепить не тільки Україну, але й всю Європу.
Українська влада, дипломатія, територіальні громади – неодноразово зверталися до НАТО та західних партнерів з вимогою терміново впровадити безпольотну зону над Україною для того, щоб запобігти ще більшим жертвам серед цивільного населення, тотального руйнування міст і інфраструктури, упередити подальші ракетні та авіаудари по АЕС, яких в країні аж 5.
На жаль, 30 країн членів НАТО під час засідання в Брюсселі в пятницю не затвердили відповідне рішення. Попри те, що в США, до прикладу, 74% громадян підтримує no-fly zone над Україною. Впевнені, така ж ситуація в країнах ЄС. Відповідна петиція на міжнародній платформі за добу набрала необхідні 1 млн. голосів і передана НАТО.
Український союз промисловців і підприємців вже висловлювався за необхідність так званого «закриття неба» над Україною. Тепер звертаємося до наших численних партнерів за кордоном – ділових асоціацій, Торгово-промислових палат, великих транснаціональних корпорацій і малих сімейних бізнесів. Використайте свої ресурси, підтримайте звернення до урядів своїх країн, щоб зупинити російські злочини проти мирного населення України.
«Україна – частина Європи. Спостерігати геноцид українців звіддаля – це величезний удар по всім демократичним цінностям і свободам, що в основі західного суспільства. Ми вдячні за допомогу в оборонному озброєнні, фінансові перекази, теплий прийом біженців з України, проте зараз, щоб зупинити цю криваву війну, потрібні більші зусилля. Громадськість країн НАТО за те, щоб дати безпеку з повітря Україні, відтак, все решта – це політичні рішення. Ми просимо наших ділових партнерів за кордоном використати свій авторитет та переконати політиків», - наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.
Окрім того, в УСПП звернули увагу західних партнерів і на той факт, що під постійними ударами і загрозами з повітря українські аграрії не зможуть розпочати сезон посівної, що просто обвалить світові ринки зернових, продовольства в цілому, спровокує голод в бідних країнах та дефіцит в більш заможних.
Запаси зерна у світі низькі, тому будь-які тривалі перебої поставок з України можуть порушити ринки на багато років уперед.
«Як би це не звучало, але «горить» житниця світу. Україна зараз – це також честь і совість всієї Європи, її демократичних підвалин. Допоможіть нам відбити російську агресію, no-fly zone – це той мінімум, без прямого втручання у війну, що ви можете і повинні надати», - підсумували в Українському союзі промисловців і підприємців.
Дане звернення розповсюдять на адресу всіх партнерських організацій УСПП, а також через 28 закордонних представництв ділового союзу.