Український і фінський бізнес співпрацюватимуть щодо реалізації Національного плану Фінляндії з відбудови України

Facebook Поділитись
Український і фінський бізнес співпрацюватимуть щодо реалізації Національного плану Фінляндії з відбудови України

Фінський бізнес планує розширити свою присутність в Україні та відтак активніше залучатися до процесів відбудови/модернізації нашої економіки.

Про це стало відомо за результатами онлайн зустрічі керівництва Українського союзу промисловців і підприємців із генеральним директором Конфедерації фінської промисловості Юрі Хекемісом та іншими уповноваженими представниками даної організації.

Конфедерація розглядає можливість відкриття свого Офісу в Києві, через який комунікуватиме із УСПП, іншими партнерськими організаціями, Кабміном тощо, допомагатиме своєму національному бізнесу краще інтегруватися на ринок України.

Пан Хекеміс повідомив, що Фінляндія нарешті фіналізувала свій Національний план з відбудови України, який активно лобіювала Конфедерація. За його словами, документ складається із трьох етапів:

  • Техніко-економічні обґрунтування, навчання для компаній;
  • Допомога Україні в рамках програми розвитку та співпраці;
  • Підтримка торгівлі та інвестицій.

У Плані окреслено потреби та організацію міжнародної допомоги у відновленні України, а також запропоновано фінансові рішення для фінських компаній для проведення ринкових досліджень, пошуку партнерів, експортного фінансування та інвестування.

«Також вже зараз ми просуваємо ідею візиту урядово-бізнесової делегації в Україну, яку можливо б очолив міністр довкілля Фінляндії», - розповіли партнери.

Президент УСПП Анатолій Кінах підтримав всі вищезазначені зусилля Конфедерації та запевнив колег, що діловий союз активно долучиться до презентації Національного плану, а також організує В2В зустрічі українського і фінського бізнесу. У тому числі – надасть для цього свій майданчик.

«По конкретним сферам – нам цікава співпраця в індустріальному напрямі (ОПК, енергетичне машинобудування), логістиці, декарбонізації тощо. Перспективними є проєкти щодо захисту цивільного населення (бомбосховища за новітніми технологіями, системи раннього оповіщення та ін).», - підкреслив Анатолій Кінах.

Сторони домовилися продовжити робочу комунікацію і координувати співпрацю в означених напрямах.