Уряд на вимогу промисловців пообіцяв пільги на газ виробникам соціально-значущої продукції

Facebook Поділитись
Уряд на вимогу промисловців пообіцяв пільги на газ виробникам соціально-значущої продукції

Пільги будуть забезпечені компаніям-виробникам пшеничного борошна, пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, курячих яєць, курячого м’яса та олії. Про це йдеться в наказі №3, опублікованому Мінагро від 5 січня ц.р. 

Ще в жовтні після зустрічі із головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолієм Кінахом, об'єднаннями промисловців, роботодавцями, профспілками Прем'єр-міністр доручив урядовцям опрацювати відповідні заходи.  Йшлося про мінімізацію негативного впливу стрімкого росту цін на енергоносії для промисловості. Проте до кінця 2021 року жодних заходів не було вжито. В складній ситуації опинилися хімпром, тепличне господарство тощо, інші галузі подекуди на 30-50% скоротили виробництво.

Тарифи на газ для переробної галузі, тепличного господарства, хімпрому, хлібопекарів і т.д непідйомні. Вартість блакитного палива зросла в 5 разів.

За численними повідомленнями виробників скла у грудні 2021, майже третина підприємств галузі зупинилися у виробництві. Підтримувалася мінімальна робота спеціалізованих плавильних печей, на що спрямовується газ, проте на виході продукції немає. Ризик у тому, що такі підприємства, у разі їх зупинки, не зможуть відновити роботу.

Про зупинку деяких підприємств текстильного виробництва розповів наприкінці року і Укрлегпром.

Відтак, у грудні 2021 року  НТСЕР, УСПП, Антикризова рада громадських організацій повторно звернулися до очільника уряду Д.Шмигаля із закликом проконтролювати виконання жовтневого доручення уряду, а також провести окрему робочу зустріч із промисловцями.

Першим кроком у новому році став вже згаданий наказ Мінагро. Втім, до прикладу, у ньому не згадується те ж саме тепличне господарство, що значно постраждало від стрибка цін на енергоносії. Вже зараз на полицях українських магазинів переважає імпортована продукція, бо наші виробники не можуть дозволити собі закладати собівартість виробництва в кінцеву ціну: вона стане максимально неконкурентоспроможною. Те ж саме стосується і скловиробників, легку промисловість, хімічну галузь тощо. 

Тому проведення робочої зустрічі за участі представників найбільш постраждалих галузей промисловості із Прем'єр-міністром все ще є актуальною, нагадують в УСПП. 

На ній пропонується погодити низку підготовлених експертною спільнотою рішень (стимули для галузей, кредитування, збільшення видобутку українського газу тощо), започаткувати роботу спеціальних робочих груп, що розуміються на специфіці кожної конкретної галузі.