
В умовах війни рф проти України кожне працююче підприємство має величезне значення. Адже економічні збитки від російського вторгнення вже сягнули $550 млрд.
За підрахунками Українського союзу промисловців і підприємців, близько 33% промислового потенціалу зруйновано, 50% населення втратило роботу або отримує урізані доходи.
Офіс президента разом з парламентом та діловою спільнотою підготували цілу низку рішень для полегшення роботи бізнесу. Йдеться про скасування акцизу на пальне, податкові стимули, кредитування з нульовою ставкою, програму релокації підприємств на захід України та ін. Проте кожне рішення щодо кожного конкретного підприємства має ухвалюватися максимально оперативно та без зайвої бюрократії. Це зараз головне завдання профільних міністерств та урядових структур.
На цьому наголосив президент УСПП, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах.
"Важливо підвищувати якість комунікацій між міністерствами в цілому, урядових структур із бізнесом. Потрібно вести постійний моніторинг ключових проблем для економіки, експортерів. Наразі такі питання, як релокація підприємств із подальшою їх адаптацією в нових областях ,відновлення транспортної логістики, підтримка АПК, переробної промисловості, гірничо-металургійного комплексу тощо - мають ключове значення ", - зазначив лідер ділової спільноти України.
Під егідою УСПП діє Антикризовий штаб допомоги бізнесу і промисловості, до нього входять керівники обласних військових адміністрацій, НБУ, профільних комітетів ВРУ, Мінстратегпрому, роботодавці, профспілки. Деякі питання вітчизняних промисловців вже вдалося вирішити в рамках засідань штабу. Втім, головною проблемою, як вказують експортери і виробники, є неоперативність рішень уряду. Зокрема, невирішеним є питання бронювання фахівців на промислових підприємствах, відрядження спеціалістів для обслуговування закордонних контрактів наших заводів.
Місцеві ж адміністрації, у переважній більшості, навпаки, намагаються комунікувати із бізнесом в режимі реального часу.
"Маємо розуміти, що робота кожного підприємства у воєнний час набуває стратегічного значення. Економіка України відновлюватиметься не тільки за рахунок фінансової допомоги міжнародних донорів, але й власної роботи, технічного переоснащення. Потрібне проведення комплексної податкової реформи, модернізація підприємств, стандартизація виробництв і продукції відповідно до технічних регламентів ЄС", - підкреслив Анатолій Кінах.
Антикризовий штаб, УСПП, Національна тристороння соціально-економічна рада постійно підтримує зв'язок із реальним сектором економіки, промисловцями, малим і середнім бізнесом, веде моніторинг їх становища і проблем, ініціює перед урядом та ВРУ прийняття відповідних рішень.