
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) посилює роботу в напрямку ефективного управління арештованим майном.
Задля цього агентство звернулося до Українського союзу промисловців і підприємців: сторони провели кілька робочих зустрічей та домовилися про укладення меморандуму про співпрацю.
Документ підписали під час засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану та УСПП, присвяченого реалізації ініціативи Президента “Зроблено в Україні, спільній Заяві Уряду та бізнес-асоціацій про діалог і взаєморозуміння.
Як зазначила очільниця АРМА Олена Дума, питання щодо митних платежів, податків, публічних закупівель, експорту/імпорту товарів, а також державно-приватного партнерства є надважливими, щоденними та вимагають глобального вирішення.
Вони є актуальними і для АРМА, і для підприємців. Їх вирішення збільшить ефективність управління арештованим майном.
“З серпня 2023 року ми змогли відкрити Реєстр арештованих активів (202 тис. проваджень, 50 тис. передано в управління АРМА). За січень-лютий ми забезпечили надходження до бюджету 114 млн. грн”, - повідомила Олена Дума.
“Збільшення конкурсів на прозорі продажі, інвестицій для виробників допоможе підтримці стійкості та підвищенню самодостатності української економіки”, - зауважив президент УСПП Анатолій Кінах.
Сторони співпрацюватимуть у таких напрямках:
● надання допомоги управителям арештованими активами у вирішенні питань, які виникають саме під час управління активами;
● спільна робота над удосконаленням законодавства;
● розроблення та впровадження нових фінансових інструментів для підтримки діяльності управителів арештованих активів;
● організація та проведення спільних заходів, проєктів та підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів щодо ефективного управління арештованими активами.
УСПП і АРМА підготують план конкретних заходів на 2024 рік щодо реалізації меморандуму.