
Напередодні діловий союз провів робочі консультації фахівців УСПП з представниками Міністерства фінансів, ДПС з питань поновлення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вдосконалення податкового законодавства.
За підсумками обговорення підготовлені пропозиції щодо окремих питань удосконалення адміністрування ПДВ, акцизного податку, податку на прибуток на період дії воєнного стану.
Про це йдеться в листі за підписом президента УСПП Анатолія Кінаха на адресу голови профільного комітету ВРУ Д.Гетманцева та його заступників Я.Железняка і А.Холодова.
Зокрема, пропонується доповнити статтю 120-1.1 щодо граничного строку реєстрації чи коригування накладної , передбаченого статтею 201 Податкового кодексу, рішенням про незастосування штрафних санкцій на період зупинення реєстрації такої накладної до відновлення її реєстрації.
Наразі відсутні норми щодо особливості справляння акцизного та екологічного податку.
Що пропонує УСПП?
На період воєнного стану об’єкти, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави; використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки - звільняються від обов'язку обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, з обов'язковим виконанням такого обов'язку протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податку на прибуток підприємств звільняються від відповідальності за неподання або несвоєчасне подання річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом. Для платників податку, які мають можливість своєчасно виконувати зобов’язання щодо подання звітності – впродовж 3 місяців після припинення воєнного стану. У разі відсутності такої можливості – впродовж 6 місяців.
Детальна таблиця із пропозиціями буде оприлюднена на сайті УСПП.
Чітка і прозора податкова політика під час воєнного стану – одне із питань, яким УСПП опікується в рамках Антикризового штабу допомоги бізнесу і промисловості. До його складу входять також представники уряду, парламенту , низки ОВА. Головним посилом є те, що під час війни фіскальні органи повинні йти на зустріч бізнесу, що і так зазнав чималих втрат, має труднощі із відновленням виробництва чи експортом.