
Відповідні угоди укладені із групою компаній East Office of Finnish Industries та торговою палатою EastCham Finland.
Український союз промисловців і підприємців буде сприяти збільшенню присутності фінського бізнесу в Україні та їх залученню в проєкти з відбудови пошкодженої внаслідок війни інфраструктури, житлового фонду тощо.
Про це йшлося під час зустрічі президента УСПП Анатолія Кінаха із делегацією фінського бізнесу в Києві. ЇЇ очолив спеціальний уповноважений уряду Фінляндії з питань реконструкції та підтримки України Антті Вянська, а до складу ввійшли гендиректори торгових палат, груп компаній Фінляндії.
Партнери розповіли, що підприємці з Фінляндії зацікавлені розвивати торгово-економічні зв’язки з Україною, локалізувати тут своє виробництво, брати участь у різноманітних проєктах із реконструкції.
Генеральна директорка EastCham Finland Яани Реколайнен у своєму виступі підкреслили, що їх торгова палата всіляко сприяла виходу фінського бізнесу з ринку росії після того, як рф розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Більше того – компанії не лише покинули ринок країни-агресорки, але й суворо дотримуються санкцій на торгівлю чи іншу економічну взаємодію із нею.
Пані Яана повідомила, що Палата планує відкриття Офісу в Києві спільно із Конфедерацією фінської промисловості, з якою УСПП має партнерські відносини з 2018 року.
«Разом ми розвинемо потенціал співпраці між бізнесом обох країн. До повномасштабної війни наш експорт в Україну не перевищував 200 млн. євро, а імпорт українських товарів був ще менший. Тільки 20-30 наших компаній працює тут і ці показники треба збільшити в багато разів», - зазначила вона.
East Office of Finnish Industries Oy, який очолює Яанне Харьюнпаа, також уклав меморандум про порозуміння з УСПП. Сторони співпрацювали і раніше: зокрема, Анатолій Кінах тепло привітав партнера та подякував йому, що пан Харьюнпаа залишався в Україні та допомагав їй в найтяжчий період відразу після масштабного вторгнення рф.
Метою меморандуму є збільшення обсягів і підтримка ділової активності компаній-членів в Україні. East Office складається із 16 компаній із загальним щорічним прибутком 60 млрд. євро. Вони працюють в різних галузях та готові доєднатися до відбудови України. Так, 3 компанії вже представлені на нашому ринку, деякі з них – більше десятка років.
Йдеться про компанії:
- Konecranes: виробляє та обслуговує кранові системи, маніпулятори, підйомне та кранове обладнання . В Україні 20 років, є власником підприємства «Запоріжжя Кран». Зацікавлені в проєктах із відновлення, адже мають локалізоване виробництво і штат.
- Корпорація KONE: провідний виробник ескалаторів, ліфтів, автоматичних дверей. В Україні з 1991 року. Загалом представлений в 60+ країнах світу, річний обіг 11 млрд. євро.
- Корпорація Peikko Group Corporation: виробляє інноваційні сталеві матеріали для з’єднання залізобетонних конструкцій. Компанія лише заходить в Україну, тож наразі шукає інженерів, готує запуск виробництва до кінця 2024 року.
«Наші матеріали допомагають покращити окупність інвестицій: зменшити кількість колон/опорних стін і збільшити простір без збільшення висоти приміщення», - пояснив Паулюс Булота, гендиректор Peikko Литва.
За всіма цими напрямами УСПП надаватиме фінському бізнесу сприяння. У свою чергу, діловий союз запропонував пілотні проєкти із розбудови мережі бомбосховищ в Україні за фінськими технологіями. У першу чергу йдеться про заклади освіти, лікарні.
«Ми також всіляко підтримаємо тих інвесторів, які захочуть відкрити в Україні виробництво. Зокрема, раді тут вітати представників корпорації KONE та запрошуємо подумати про локалізацію. Те ж стосується і інших членів East Office of Finnish Industries та EastCham Finland. Україна зараз активно працює над Планом відновлення, розробляє заходи для підвищення стійкості та самодостатності економіки, страхуванню інвесторів від воєнних ризиків», - повідомив президент УСПП Анатолій Кінах.
Пан Антті Вянська насамкінець зазначив, що нарощення економічної співпраці між Україною та Фінляндією є в зоні інтересу обох сторін. За час повномасштабної війни рф проти України, фіни надали нам підтримку на понад 2,5 млрд. євро, 70% з яких пішло на оборонні технології.
Фінляндія також ухвалила рішення про збільшення виробництва озброєння, у тому числі і для потреб України.
Дякуємо нашим партнерам за безумовну підтримку України та будемо всіляко сприяти фінським інвесторам в нашій державі.
Офіційна зустріч буде продовжена робочими комунікаціями, які пройдуть в УСПП 8 березня.