
Відповідну угоду діловий союз підписав із Українською кооперативною федерацією (громадська спілка). Наразі її проєкт об’єднав 120 сімей, 301 інвестора та має капіталізацію в 21 млн. гривень.
Як розповів президент спілки Михайло Корилкевич, основним завдання федерації є допомогти молодим сім’ям розпочати власний бізнес в селах. Тим самим сприяти розвитку малих населених пунктів.
«На часі розширення наших активностей на схід і південь України», - повідомив він.
Спілка, окрім іншого, входить до Комітету порятунку молочної галузі, створеного низкою профільних ділових громадських організацій.
Анатолій Кінах відзначив важливість роботи, яку проводить Українська кооперативна федерація.
«Щорічно з мапи України зникає 17-18 сіл. Причина – безробіття, трудова міграція, а також демографічна ситуація в країні. Також є негативна динаміка в тваринницькій галузі, за поточний рік – мінус 7%. Тому проєкти відродження українського села, паралельно стимули для аграріїв, переробній галузі АПК тощо – це ті кроки, які дозволять долати низьку зайнятість і платоспроможність сільських мешканців», - переконаний лідер ділової спільноти.
Сторони домовилися зустрітися вже в розширеному форматі – разом з іншими учасниками Комітету порятунку молочної галузі – та обговорити необхідні рішення для її розвитку. Не виключена підготовка законодавчих пропозицій, що потім будуть спрямовані уряду і парламенту.
«Це варто робити вже зараз, адже всі заходи в тваринницькій, молочній галузі повинні корелюватися із бюджетом на 2022 рік. Який, власне, вже проходить перше читання та, на жаль, приймається без програми діяльності Кабміну, програми соціально-економічного розвитку», - підкреслив президент УСПП.