
До Українського союзу промисловців і підприємців звернулись вендингові та кава-сервіс оператори з технічними проблемами під час фіскалізації торговельного обладнання та кавових автоматів.
Наразі вони вже провели самостійну потужну роботу по вирішенню багатьох технічних питань, але цей процес ще потребує зусиль та часу. Тому учасники ринку просять дати достатньо часу і можливостей для фіскалізації наявного на ринку ТО без застосування до них фінансових санкцій.
Про це йшлося на круглому столі «Фіскалізація вендингової галузі. Стан впровадження та перешкоди» за участю представників Комітету ВРУ з питань податкової політики, Мінфіну, Ради бізнес-омбудсмена України, ДПС України, виробників ПРРО, представників бізнесу.
Учасники розглянули проблематику у сфері фіскалізації вендингової галузі:
-відсутність на ринку України зручних для споживача вітчизняних програм оплати за придбаний товар.
-неможливість деяких моделей торговельного та кавового обладнання забезпечувати увесь необхідний функціонал в якості фіскалізованої одиниці.
-відсутність зручного одночасного способу вирішення однієї і тієї ж задачі для багатьох одиниць ТО за допомогою вітчизняних постачальників обладнання та програмного забезпечення для фіскалізації ТО.
-наявність технічних збоїв у роботі ПРРО, внаслідок чого відбувається викривлення даних про фіскалізовані операції.
-необхідність залучення підприємцями додаткового людського ресурсу для виконання обов’язку із відкриття і закриття робочої зміни на кожній одиниці.
- проблема монополізації ринку платіжних терміналів, нав’язування умов при їх підключенні.
Зокрема, учасники ринку пропонують відтермінування штрафних санкцій до моменту повного впровадження та реалізації фіскалізації за всіма типами обладнання.
За пропозицією УСПП, ДПС розгляне можливість встановлення обов’язку звітування кавовим та вендинговим обладнанням на сервер ДПС не у щоденному режимі, а за більший період (до прикладу, місяць), що буде менш затратно для підприємців.
“Це забезпечить легалізацію ринку, збільшить кількість суб’єктів господарювання, в першу чергу, представників мікробізнесу, задіяних у сфері вендингу, сприятиме в цілому підтримці малого та мікро бізнесу”, - переконані в діловому союзі.
Присутній на Круглому столі голова профільного Комітету ВРУ Данило Гетьманцев погодився, що технічні проблеми під час фіскалізації потребують вирішення і запропонував УСПП разом з Мінфіном та Державною податковою службою напрацювати потрібні механізми.
Позицію бізнесу підтримав бізнес-омбудсмен України Роман Ващук. Він зазначив, що оскільки в Україні діє воєнний стан, для підприємництва потрібно надати більше сприяння у процесі фіскалізації та врахувати труднощі, з якими вони стикаються.
Представники Мінфіну та ДПС підтвердили свою готовність співпрацювати із українськими промисловцями і підприємцями задля вирішення зазначених вище проблем.