УСПП пропонує зробити публічні закупівлі більш орієнтованими на вітчизняного виробника

Facebook Поділитись
УСПП пропонує зробити публічні закупівлі більш орієнтованими на вітчизняного виробника

УСПП виступає за якнайшвидше затвердження урядової постанови, що стосується  пілотного проекту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, місцевою складовою. Нагадаємо, останній було розроблено та опрацьовано з причетними міністерствами, представниками бізнесу. Окрім того, ділова спільнота очікує і на прийняття законопроекту №3739 щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Про це йшлося під час наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України - міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського з проблематики проведення процедур закупівель та формування умов розвитку стратегічних галузей промисловості України. Участь в ній взяв президент УСПП Анатолій Кінах, інші представники ділових кіл країни, зокрема Асоціації "Укравтопром", ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" та ін.

Учасники обговорення зосередилися на питаннях, пов’язаних із застосуванням у публічних закупівлях критеріїв "вартість життєвого циклу" та "місцева складова".

Серед іншого, нагадаємо, УСПП пропонував проаналізувати економічні наслідки застосування як виключення лізингу із процедур публічних закупівель. За результатами дослідження ініціювати внесення змін до законодавства, зокрема  виключення  слова «лізингу» з пункту 13 частини п’ятої статті третьої Закону України «Про публічні закупівлі».

Окрім того, з метою удосконалення державної політики імпортозаміщення, ділові кола виступають за системний аналіз промислової політики розвинутих країн в світі щодо дотримання норм СОТ,  Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом  в частині імпортозаміщення, локалізації виробництва. Такі дослідження вже підготовлені Антикризовою радою громадських організацій України, що об’єднує близько сотні ділових асоціацій.

Йдеться і про потребу здійснювати постійний  аналіз структури імпорту у секторі публічних закупівель з метою формування техніко-економічного обґрунтування державної політики імпортозаміщення та локалізації виробництва на території України.

 «Рекомендуємо Антимонопольному комітету України  проаналізувати проблему формування у тендерної документації занадто деталізованих додаткових/необґрунтованих/ не передбачених законодавством вимог (під іноземних виробників), що призводить до дискримінації та обмеження кола потенційних учасників процедур закупівель у державних компаніях (НАЕК «Енергоатом», АТ «Укрзалізниця» тощо), зокрема  недопущення до торгів українських підприємств», - зазначили в УСПП.

«Запропоновані під час обговорення рішення та пропозиції в сфері публічних закупівель щодо застосування критеріїв "вартість життєвого циклу" та "місцева складова" мають дозволити на мільярди гривень збільшити споживання та виробництво продукції вітчизняного машинобудування та створити тисячі додаткових робочих місць», - зазначив Олег Уруський.