УСПП та Асоціація роботодавців Грузії ухвалили спільну декларацію про співпрацю бізнесу

Facebook Поділитись
УСПП та Асоціація роботодавців Грузії ухвалили спільну декларацію про співпрацю бізнесу

Український союз промисловців і підприємців та Асоціація роботодавців Грузії провели робочу зустріч щодо бізнес-співпраці двох країн в умовах війни, розв’язаної рф проти України. 

У засіданні взяли участь представники посольств, компаній, галузевих асоціацій України та Грузії.

Сторони ухвалили спільну декларацію, яку підписав президент УСПП Анатолій Кінах та президент Асоціації роботодавців Грузії Е.Меладзе. В ній йдеться про наміри інтенсифікувати ділове співробітництво. Також у документі засуджується невиправдана військова агресія рф проти України, внаслідок якої гинуть мирні жителі та руйнується громадська інфраструктура.

Декларація буде надіслана урядам обох країн як свідчення намірів ділових кіл збільшувати кількість нових бізнес-проєктів, масштабувати їх, відновлювати довоєнні показники двостороннього товарообігу.

Анатолій Кінах поінформував колег про вжиті урядом спільно із діловою спільнотою України заходи щодо максимального спрощення регуляторної політики, зниження ставок оподаткування, скасування акцизу на пальне і т.д. Все це робиться для збалансування економічних показників, відновлення роботи бізнесу. Адже російський агресор, у порушення всіх міжнародних норм, намагається завдати великої шкоди цивільній, промисловій інфраструктурі.

«При цьому путінська армія наносить ракетні удари по мирним містам, залізничним вокзалам, де проходить евакуація жінок і дітей тощо. Мінуються поля, сільськогосподарська техніка, дороги. Воєнні злочини рф фіксуються, їх тисячі, і агресор відповість за кожен із них», - наголосив лідер  УСПП.

Українські промисловців і підприємці хочуть залучити грузинський бізнес до проєктів відновлення інфраструктури, а також наростити показники взаємної торгівлі. У 2021 році товарообіг зріс на 31%, а згідно статистики Грузії, у січні –лютому 2022 року – на 40%. 

Ця позитивна тенденція має бути відновлена і продовжена, переконаний А.Кінах.

«Роботодавці Грузії з вами, наші компанії роблять і робитимуть все, щоб підтримати українських друзів в цей нелегкий період їх боротьби проти агресора. Ми разом повинні думати про відновлення української економіки, роботи заводів і підприємств. Є вже грузинські компанії, що відновили роботу в Україні, ці приклади непоодинокі», - заявив Е.Меладзе.

Леван Цурцумія, заступник Посла Грузії в Україні, акцентував на тому, що російська агресія проти України матиме відчутні економічні наслідки для всього регіону, та й в світовому вимірі теж.

«Відновити довоєнні показники торгівлі буде нелегко, але можливо. Це буде спільна робота України і Грузії, ми максимально сприятимемо ще тіснішим зв’язкам між нашим бізнесом, підтримуватимемо і гуманітарні ініціативи, яких вже є багато», - зазначив він.

Підприємці обох країн зацікавлені в продовженні проєктів у таких галузях як енергетика, транспорт, будівництво, туризм, сільське господарство, харчова промисловість та інші.

Олександр Шульга, перший секретар з економічних питань Посольства України в Грузії, назвав оптимістичним сигналом поновлення спільних засідань бізнесу, обговорення підприємцями нагальних питань. За його словами, торгівлю із Грузією ускладнює тимчасова недоступність морських шляхів, які наразі блокує російський агресор. Втім, з боку Туреччини українські товари прямують автотранспортом, до прикладу, днями в пункті пропуску було більше 100 фур. 

Україна готова та прагне витісняти російську продукцію з грузинського ринку, наголосили українські учасники засідання. Рф повинна зазнати максимальної ізоляції як в політичному, так і економічному плані.

Віце-президент УСПП, очільник асоціації «Укрмашбуд» Володимир Саченко розповів, що до війни з рф українські компанії закінчили проєкт по будівництву пивного заводу в Грузії, зараз йдуть перемовини по модернізації заводу «Боржомі».

«Є напрацювання по будівництву комплексів під ключ по переробці м’ясної продукції, конструкції птахоферм тощо», - зазначив він.

Світлана Рева, віце-президент Міждержавної гільдії інженерів-консультантів, відмітила масштаби руйнувань цивільної інфраструктури та житлового фонду російськими окупаційними військами. Тому перспективною є співпраця по оцінці цих пошкоджень, також в рамках проєктів побудови тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб та українців, які втратили свої оселі. «Український уряд тут ухвалив дуже гарне рішення – не будувати тимчасові споруди, а закінчити наявні довгобуди та почати спорудження недорогих, але якісних і повноцінних будинків», - підкреслила експертка.

Леван Сілагава, виконавчий директор Грузинської федерації виробників,  відзначив високий рівень ухвалених політичних і економічних рішень української влади в складний період протистояння агресії рф.

«Впевнений, скоро будемо відзначати перемогу України. Ми добре знаємо ціну того, що зараз відбувається у вас», - підсумував він.

Сторони, окрім підписаної декларації, домовилися про формування в найближчій перспективі постійно діючої ділової ради Україна-Грузія, що опікуватиметься наявними та ініціюватиме нові бізнес-проєкти.

 

Декларація