Український союз промисловців і підприємців та КПІ ім. Ігоря Сікорського підписали меморандум про співпрацю. Спільні дії сторін будуть направлені на розвиток і удосконалення соціальної, економічної та демографічної політики України й реалізовуватимуться за такими напрямами:
- сучасні науково-технічні, аналітичні та інформаційні дослідження щодо галузей економіки;
- моделювання індустріально-інноваційного формату економіки, розвиток промисловості;
- технології підтримки людей, що постраждали від війни (пріоритетно УБД), їх відновлення та реабілітація;
- повоєнне відновлення України – у тому числі із залученням українського та закордонного приватного капіталу.
Цими ж напрямками опікується Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану, що діє під егідою УСПП. Низка наданим ним пропозицій вже врахована в рішеннях РНБОУ, законопроектах ВРУ, постановах Уряду.
Втім, головним завданням УСПП і Антикризовий штаб вважає впровадження владою програмно-цільових методів відновлення України, покращення стійкості та поступового збільшення самодостатності національної економіки. Ці ресурси потрібні як для завдань оборони, так і для формування умов для повернення біженців, зайнятості, доступу до освіти, медицини та соціального захисту. Лише системний підхід із залученням науково-технічного потенціалу та активною участю бізнесу здатен забезпечити сталий розвиток та економічну стабільність України.
"Майбутнє України залежить від нашої здатності не лише реагувати на виклики війни, а й проактивно формувати нові можливості для розвитку. Інновації, соціальна відповідальність і партнерство — це ті три стовпи, на яких базуватиметься успішне повоєнне відновлення держави", - переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.
З цим згоден ректор КПІ Анатолій Мельниченко. Під його керівництвом інститут активно долучається до підготовки фахівців для роботи на оборонних підприємствах нашої держави, розробки технологічних інновацій.
«Людський капітал — це наш трудовий потенціал, і для того, щоб розуміти, куди вкладати інвестиції, треба досліджувати усі напрями, усі складники людського капіталу, серед яких і освіта, і здоровʼя. Ми дуже розраховуємо на підтримку Київської політехніки в розвитку досліджень саме цього напряму», — підкреслив Андрій Шевцов, радник президента УСПП.
До співпраці будуть залучені факультети та ННІ університету, зокрема Навчально-науковий інститут прикладного та системного аналізу (НН ІПСА) та Світовий центр даних, що працює на базі університету.
«Наша мета — перетворити університет на великий центр досліджень, інновацій та виробництва. Тому платформа для взаємодії між бізнесом, університетом і державою — запорука нашого успіху та успіху нашої держави», —сказав Сергій Стіренко, проректор із наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.
В УСПП є потужна мережа партнерів в ЄС, Північній Америці тощо. Діловий союз має статус спостерігача в асоціації «Бізнес в ОЕСР», уклав меморандуми про співпрацю з Національною асоціацією виробників США, Businesseurope, промисловими конфедераціями Фінляндії, Італії, Чехії, країн Балтії та ін. КПІ, у свою чергу, також є організатором міжнародних форумів, учасником заходів на високому рівні в ЄС. Тому співпраця сторін в контексті залучення як кращого світового досвіду в економіку, так іноземних інвесторів виглядає дуже перспективною.
Те ж саме стосується впровадження науково-технічних розробок, якими володіє політехніка. Важливо створити умови для їх комерціалізації, інтеграції в реальний сектор економіки та масштабування як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Такі розробки можуть стати драйвером модернізації промисловості, розвитку нових технологічних кластерів та забезпечення конкурентоспроможності української продукції на глобальному рівні.
Для цього необхідна тісна співпраця між науковими установами, бізнесом і державою, а також залучення інвестицій.
Насамкінець сторони домовилися про створення робочої групи, яка сформує Дорожню карту реалізації меморандуму в 2025 році, запланувавши конкретні заходи.