
За неповний 2023 рік Податкова служба наклала на підприємців 30 тис. штрафів на1,65 млрд грн за порушення при роботі з РРО.
Це утричі більше, аніж за весь 2021 рік, повідомляє Опендатабот.
Бізнес, котрий зіткнувся із багатьма викликами, зумовленими повномасштабною агресією рф, що триває вже практично 2 роки, працює в складних, екстремальних умовах.
На цьому наголосили експерти Українського союзу промисловців і підприємців. В діловій громаді були проти запровадження додаткових штрафів для бізнесу під час воєнного стану.
Тут навели дані Світового банку щодо економічного стану в Україні. Згідно із даними цієї міжнародно інституції, 20% українського бізнесу безпосередньо зіткнулись із руйнуваннями через напад рф, тоді як 70% втратили доходи.
Світовий Банк також перераховує перелік проблем з якими зіткнувся український бізнес, окрім безпосередньо знищення внаслідок війни:
- проблеми з енергопостачанням після російських обстрілів;
- порушення логістики через бойові дії та блокаду;
- падіння попиту;
- нестача робітників;
- нестача фінансів.
«Тому впровадження перевірок і відповідно штрафів за порушення при роботі із РРО було не на часі, про що ми аргументували в комунікаціях із урядом, податковою службою. Це зачепило в основному малий бізнес, який є найменш захищеним, адже не має запасу міцності, фінансової стабільності, водночас є джерелом робочих місць для сотень тисяч українців», - повідомили в УСПП.
Діловий союз виступив за пом’якшення або ж навіть повне скасування штрафів за цим пунктом до кінця дії воєнного стану. Необхідно дати підприємцям адаптуватися, а це можливо, коли інші проблеми (нестача кредитування, проблеми із експортною логістикою тощо) будуть вирішені.
«Нам потрібна працююча економіка та збільшення надходжень до державного бюджету. Це можливо, коли не «кошмарити» бізнес та дати йому працювати. Підприємництво в нас дуже соціально відповідальне – у важких умовах продовжує зберігати свої штати, донатить на ЗСУ, впроваджує різні волонтерські чи благодійні програми. Тому держава об’єктивно зацікавлена в тому, щоб бізнесу було легко працювати в Україні», - підсумували в діловому союзі.