У бізнесу накопичилося чимало запитань до Верховної Ради, котра останнім часом «штампувала» законопроекти, які багато в чому стосувалися податкової тематики. У ухваленні більшості з них не врахована позиція підприємництва. Найбільш резонансний з них – проект №1210 і альтернативний йому №1210-1 – УСПП та інші ділові асоціації України закликали не приймати, адже настільки суттєві податкові зміни негативно відіб’ються на економічній діяльності. Про це йшлося на засіданні УСПП та Антикризової ради громадських організацій в Києві.
Як повідомила віце-президент УСПП Юлія Дроговоз, напередодні було прийнято рішення відкликати законопроект №1210-1 і розбити його на три частини, кожну з яких доопрацювати. Проте нових текстів представники бізнесу так і не побачили.
Натомість попри всі домовленості доопрацювати їх з представниками громадських об’єднань бізнесу, 14 листопада законопроекти несподівано «з’явилися» в порядку денному Ради.
«Найбільші недоліки документу – нові підходи до адміністрування, введення поняття «провини», «умислу». Ми ж розуміємо, що встановлення податковими органами провини і наміру вже в актах перевірок прокладає пряму дорогу, щоб далі формувалися кримінальні справи, якщо тільки суми донарахування будуть великі. Тобто чим більше бізнес, тим більше шансів, що при встановленні такого наміру будуть виникати додаткові проблеми у відповідних підприємств», – наголосила експерт.
Відтак, в УСПП кажуть: податкова сфера повинна бути прогнозована, несподівані «новації», що містять значні корупційні та інші ризики – виключені з практики.
Ділова спільнота сподівається, що в Раді дослухаються позиції реального сектору економіки, адже без діалогу та з «турборежимом» досягти зростання економіки, пожвавлення ділової та інвестиційної активності годі і чекати.