УСПП завів на Харківський авіаційний завод замовників із Лівії

Facebook Поділитись
УСПП завів на Харківський авіаційний завод замовників із Лівії

Лівійська делегація планує 9 вересня відвідати Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП), де обговорить умови технічного обслуговування, подовження терміну експлуатації 6 українських літаків, які були придбані і є в розпорядженні Лівії.

Про це повідомив другий секретар МЗС Литви Аламрусі Іман на зустрічі із президентом УСПП Анатолієм Кінахом, президентом асоціації «Укрмашбуд» Володимиром Саченком.

За його словами, візит підготовлено за результатами попередніх зустрічей в УСПП, а також спільного бізнес-форуму, організованого діловим союзом та Посольством Лівівї в Україні в травні ц.р.

Нагадаємо, тоді заступник директора ХДАВП Володимир Нікітченко зазначив, що українські спеціалісти готові зробити техолгляд літаків із Лівії  на місці та представити план подальших дій.

“У нас є досвід відновлення літаків для Казахстану, Єгипту тощо.  Є всі потужності”, - підкреслили харківські авіатори.

Анатолій Кінах запропонував лівійській стороні в рамках їх візиту на Харківщину ознайомитися і з іншими підприємствами регіону. Йдеться про заводи сільськогосподарського, енергетичного машинобудування, нафтогазового комплексу тощо.

«Ми можемо організувати для лівійських партнерів відповідні перемовини із місцевими виробниками, підібрати релевантні підприємства», - підкреслив президент УСПП.

Радник МЗС Лівії Хріба Адел зазначив, що ринок Лівії є надзвичайно великим, особливо в напрямку забезпечення продовольством. Відтак, цій країні цікаві можливості українського експорту – як АПК, так і техніки. При цьому лівійці хочуть бачити інформацію про сертифікацію, якість продукції тощо.

Анатолій Кінах наголосив, що українські аграрії постачають свої товари на ринки понад 100 країн світу, у тому числі у значній кількості в ЄС. Відтак, вони є сертифікованими за всіма міжнародними стандартами. Для того, щоб запропонувати конкретних постачальників, УСПП потрібно знати обсяги, перелік категорій продукції, яка цікавить Лівію тощо.

Сторони домовилися обмінятися даною інформацією вже найближчим часом.

Окрім того, Володимир Саченко поцікавився у представників МЗС Лівії щодо єдиного вебсайту із інформацією про тендери, які проводяться в Лівії.

«Ми проектуємо і будуємо крупні заводи в країнах Арабського світу, в Азії тощо. Наприклад, наразі модернізуємо великий вагонобудівний завод в Єгипті, в Ірані щойно завершили проєкт по жирокомбінатах. Нам потрібна інформація по тендерах в Лівії, щоб могли запропонувати наші послуги», - сказав В.Саченко. Також він звернувся із пропозицією визначити релевантну «Укрмашбуду» організацію в Лівії. З якою можна було б підписати договір про партнерство.

Президент УСПП також зазначив, що на часі є завершення формування персонального складу двосторонньої Ділової ради Україна-Лівія.

«Окрім того, ми виступаємо за пришвидшення відновлення роботи Міжурядових комісій. Є низка проєктів і питань, які можуть бути врегульовані лише на такому міждержавному рівні. УСПП готовий активно включатися і в цей формат, така домовленість є і з Кабінетом Міністрів України. Це дасть змогу планувати співпрацю між бізнесом в довгостроковій перспективі і оперативно вирішувати митні, бюрократичні чи інші труднощі», - зауважив він.

Аламрусі Іман поінформував, що наразі з цього питання проходять консультації між відомствами двох держав та висловив сподівання, що до кінця 2021 року буде організована майбутня робота таких комісій.

Було відзначено, що товарообіг між країнами становить 370 млн.доларів, і Лівія - одна із небагатьох держав, з якою в кризовому 2020 році вдалося навіть наростити обсяги торгівлі на +8-9%.

Сторони сподіваються на нарощування показників, адже цьому вже сприяє проведений раніше бізнес-форум (в онлайн-режимі), створення Ділової ради та постійні комунікації, робочі зустрічі представників Посольства, МЗС Лівії із УСПП та українськими виробниками.