В Україні запускається механізм держпідтримки великих інвестпроєктів: УСПП вже знайшов зацікавлені фонди з ЄС

Facebook Поділитись
В Україні запускається механізм держпідтримки великих інвестпроєктів: УСПП вже знайшов зацікавлені фонди з ЄС

Український союз промисловців і підприємців послідовно підтримує державну політику із формування більш сприятливих умов для внутрішніх та зовнішніх інвесторів.

В умовах повномасштабної агресії рф проти України, війни на виснаження ресурсів, пошук джерел для наповнення економіки, розвитку виробництва є питанням національної безпеки.

 За підтримки УСПП, Антикризового штабу, інших ділових асоціацій України Уряд ухвалив порядок надання компенсації вартості збудованих заявником/інвестором зі значними інвестиціями об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури і витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації проєкту.

Поки йдеться про значні інвестиції – від 12 млн. євро.

Втім, Український союз промисловців і підприємців також пропонує надавати різноманітні стимули і підтримку проєктам вже від 2 млн. євро. Йдеться про спрощений механізм підключення до електромереж, певні фіскальні стимули на перший рік-другий та ін.

Пояснюється це великим інтересом до України не тільки з боку крупних інвестиційних фондів, але й малого і середнього бізнесу ЄС та США.

УСПП є партнером всіх найбільших бізнес-асоціацій Польщі, з якими вже розпочав роботу по створенню Реєстру компаній, зацікавлених у виході на ринок України чи інвестування в проєкти із відновлення інфраструктури, житлового фонду тощо. Наразі відомо про понад 2 тис. таких польських фірм.

Щоби інтенсифікувати процес, УСПП планує відкриття свого Представництва у Варшаві – за сприяння урядових структур Польщі та місцевих ділових організацій. Триває робота із іншими партнерами  – Національною асоціацією виробників США, Конфедерацією фінської промисловості та ін.

«Наше завдання – зробити Україну інвестиційно привабливо. Для цього потрібно вирішити низку проблем, зокрема спростити бюрократичні процедури до мінімуму та надати гарантії від держави інвесторам (страхування воєнних ризиків), подбати про безумовне дотримання принципів верховенства права, рівності всіх перед законом тощо. Оскільки ці завдання корелюються в напрямках реалізації реформ плану для Ukraine Facility, а також процесом підготовки до вступу в ЄС, то усі соціальні партнери – Уряд, бізнес, інститути громадянського суспільства, профспілки – мають злагоджено діяти в даному напрямку», - зазначив президент УСПП, голова Антикризового штабу Анатолій Кінах.

Нагадаємо, УСПП став одним із підписантів спільної Заяви Кабміну і бізнес-асоціацій України про поглиблення співпраці задля розвитку української економіки. Також спільно із Антикризовим штабом стійкості економіки в умовах війни розпочата робота по напрацюванню конкретних кроків із реалізації ініціативи та Указів Президента України по запуску економічної платформи «Зроблено в Україні». Зокрема, УСПП і Антикризовий штаб вже провели спеціальне засідання за участі представників КМУ, Верховної Ради та готують пакет пропозицій (по суті проєкт Плану заходів) на 2024 рік.