Виробники та ділові організації готують свої пропозиції до Нацстратегії оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях

Facebook Поділитись
Виробники та ділові організації готують свої пропозиції до Нацстратегії оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях

Зношеність основних фондів інфраструктури – від залізниці до теплоелектростанцій  та ін. – становить в середньому 65-70% по Україні. Це значний ризик виникнення надзвичайних ситуацій.

Також в Україні розвинена атомна енергетика, яка генерує до 50% всієї внутрішньої потреби в електроенергії, є питання до стану шлюзів Дніпровського каскаду, аграрії вже відчувають наслідки зміни клімату -  почастішали випадки паводків і пожеж.

На цьому наголосили учасники круглого столу, присвяченого розробці Національної стратегії оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях. Організатором виступив УСПП, а із пропозиціями виступили представники  Мінприроди, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Київської міськдержадміністрації, НВП «Радій» та ціла низка експертів, виробників тощо.

Як наголосив президент УСПП Анатолій Кінах, окрім вище перелічених фонових ризиків для виникнення надзвичайної ситуації, є цілком конкретні загрози. Йдеться про Павлоградський хімзавод, на якому проводиться зберігання і утилізація використаного ракетного палива – гептилу. Речовина  є надзвичайно канцерогенною та вибухонебезпечною. Фінансування з бюджету на утилізацію  повинно було надійти ще в 2019-2020 рр, коли діяла відповідна програма. Проте ні тоді,ні в поточному році кошти не були виділені.

Також президент УСПП звернув увагу на те, що при підготовці загальнодержавної системи оповіщення населення повинна враховуватися проведена адміністративна реформа. Відтак, по-перше, територіальні системи мають бути інтегровані із національною, по-друге, місцеві бюджети мають знайти на це ресурси, а уряд – контролювати процес.

 Представник ДСНС України Владислав Кравченко повідомив, що загальнодержавна система зараз на фінальній стадії підготовки і висловив упевненість, що до кінця року вона буде схвалена. Відповідно служба подала необхідні фінансові розрахунки для їх закладення в проєкт  державного бюджету 2022.

У рамках круглого столу низка українських виробників презентувала технологічні можливості для системи моніторингу і оповіщення населення в разі виникнення надзвичайної ситуації. Зокрема, гендиректор НВП «Радій» Олександр Сіора запропонував інтегрувати в систему і сейсмологічний моніторинг. Це те, що вже робить саме підприємство, має виробничі потужності для виготовлення такого обладнання.

Усі пропозиції промисловців, експертів, представників органів місцевої і центральної влади – будуть опрацьовані в УСПП. Узагальнений документ спрямують Президенту, уряду і парламенту. Основна ідея – формувати комплексні підходи в оповіщенні населення, спираючись на відповідну Стратегію.

Це дозволить об’єднати вже існуючі заходи і рішення із тими новими ідеями, технологічними можливостями, які пропонують виробники та фахівці даної сфери.