Європейська Комісія створює Аудиторську раду для моніторингу фінансової допомоги Україні: думка УСПП

Facebook Поділитись
Європейська Комісія створює Аудиторську раду для моніторингу фінансової допомоги Україні: думка  УСПП

Європейська Комісія ухвалила рішення про створення Аудиторської ради для оцінки ефективності та моніторингу використання фінансової допомоги Україні в рамках програми Ukraine Facility на суму 50 млрд євро у 2024-2027 рр. Це рішення стало важливим кроком у забезпеченні прозорості і ефективності використання міжнародної допомоги в умовах війни рф проти України.

Чому це важливо?

Допомога з боку партнерів  - ЄС, США тощо -  є критично важливою для підтримки економіки, соціальної сфери та інфраструктури України.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах прокоментував це рішення:

Створення Аудиторської ради є важливим кроком для забезпечення  довіри до процесу, результатів використання міжнародної допомоги. Це допоможе мінімізувати корупційні ризики та забезпечить цільове використання коштів, що є особливо важливим у умовах війни.

 Серед очікуваних позитивних змін:

1. Регулярний моніторинг та звітність забезпечать більшу відкритість процесів.

2.Незалежні аудитори допоможуть виявляти та запобігати можливим зловживанням.

3.Виявлення найбільш ефективних практик використання коштів дозволить максимально адресно використовувати ресурси.

Для того, щоб рішення Європейської Комісії принесло користь, Україна також повинна активно працювати над підвищенням прозорості використання фінансової допомоги. Зокрема, важливо залучати громадський контроль та забезпечити відкритість процесів.

УСПП показує приклад

Український союз промисловців і підприємців має успішний досвід управління проектами з міжнародною допомогою. Зокрема, УСПП був менеджером проектів по відбудові школи і дитячого садочка на Київщині за кошти Литви. Активне залучення громадських організацій до контролю за використанням коштів зробило цей процес прозорим та ефективним.

«Залучення громадського контролю покращило і пришвидшило втілення даних проєктів. Ми переконані, що цей підхід може бути застосований і до використання коштів програми Ukraine Facility, особливо в економічній та соціальній царині", - зазначив Анатолій Кінах.

Відтак, українські промисловці і підприємці підтримують рішення Європейської Комісії. В умовах війни кожен євро допомоги має використовуватися максимально ефективно. Україна повинна активно працювати над підвищенням прозорості, зокрема, залучаючи громадський контроль, підвищуючи довіру партнерів та інвесторів. Досвід УСПП у реалізації проектів з міжнародною допомогою демонструє, що такий підхід може сприяти більшій довірі з боку міжнародних партнерів, а відтак – збільшенню не тільки донорської підтримки, а й інвестицій.

“Впевнені, що розвиток державно-приватного партнерства, діалог, активна участь структурованих громадських організацій є дуже важливим фактором відновлення України від наслідків повномасштабної агресії рф”, - резюмували в діловому союзі.